PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Poszukiwany jest nowatorski pomysł na zmianę w Gdańsku!

Poszukiwany jest nowatorski pomysł na zmianę w Gdańsku!
Szkolenia, pomoc organizacyjna, opieka mentora oraz grant w wysokości do 6 tys. zł na realizację przedsięwzięcia czeka na wszystkich, którzy mają nowatorskie pomysły na rozwiązanie problemów społecznych w Gdańsku. Wnioski w konkursie dla innowatorów społecznych można składać do 10 grudnia.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W tym roku odbywa się druga edycja INNaczej Funduszu Innowacji Społecznych. Organizatorem konkursu jest miasto Gdańsk. Operatorem Funduszu jest Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION, która wraz z partnerami 2Pi Group i Regionalnym Centrum Wolontariatu będzie prowadzić projekt.

Natalia Siuda-Piotrowska z Fundacji Inicjowania Rozwoju tłumaczy, że celem INNaczej jest wsparcie przedsięwzięć, które w innowacyjny sposób pomogą rozwiązać problemy na poziomie dzielnicy lub całego miasta. Podkreśla, że na etapie składania formularza najważniejszy jest pomysł, który miałby być zrealizowany. - Jeśli Twój pomysł przekona Komisję Konkursową, to na jego rozwój otrzymasz grant, a my pomożemy merytorycznie i organizacyjnie – zapewnia Natalia Siuda-Piotrowska.


Plakat promujący konkurs
Plakat promujący konkurs
UP Foundation.


Michał Pielechowski z Wydziału Rozwoju Społecznego w Urzędzie Miejskim w Gdańsku wyjaśnia, że innowatorzy społeczni już na etapie zgłoszenia swojego pomysłu będą mogli skorzystać ze wsparcia szkoleniowego. Planowane są warsztaty np. z pitchingu (metod na przekonanie w bardzo krótkim czasie do swojego pomysłu), projektowania usług metodą design thinking (metoda tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników) i crowdfundingu (forma finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność, która jest lub zostanie zorganizowana wokół tych projektów).

Innowatorów wspierać mają również mentorzy, którzy będą dzielić się z nimi swoją wiedzą i pomagać w rozwoju projektów. Do pracy nad rozwojem projektu innowatorom zostanie również udostępniona przestrzeń coworkingowa, w tym możliwość korzystania z biurka do pracy, przestrzeni do spotkań wraz z niezbędnym wyposażeniem.

Wybrane inicjatywy będą mogły otrzymać grant w wysokości nawet do 6 tys. zł na prototyp innowacji społecznej – informuje Michał Pielechowski.


Spotkanie uczestników zeszłorocznej edycji Funduszu z mentorami, określane Mixer INNaczej  (11.10.17, Starter, Gdańsk)
Spotkanie uczestników zeszłorocznej edycji Funduszu z mentorami, określane "Mixer INNaczej" (11.10.17, Starter, Gdańsk)
Monika Serafin


W ubiegłym roku podczas pierwszej edycji INNaczej Funduszu Innowacji Społecznych wsparcie uzyskał m.in. “Gdański Przystanek Matematyka”. Pomysł dotyczył umieszczenia łamigłówek matematycznych na przystankach i uprzyjemnienie w ten sposób pasażerom czekania na autobus lub tramwaj. Komisję Konkursową przekonał też pomysł na kurs “Rozbrajamy złość”, który był skierowany do rodziców, którzy chcieli nauczyć się panować nad swoimi emocjami. Kursy odbywały się w godzinach późnowieczornych online.

Formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem  https://goo.gl/forms/d68jISYSFSTLSTYA2 

Więcej informacji:

Natalia Siuda-Piotrowska

Koordynator, Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION

koordynator@upfoundation.pl

Michał Pielechowski, Wydział Rozwoju Społecznego, Urząd Miejski w Gdańsku

michal.pielechowski@gdansk.gda.pl