PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Pierwsza emisja pokazu mappingowego 3d - (re)Konstrukcje!

W piątkowy wieczór, 29 czerwca o godzinie 22.00 rozpocznie się pierwsza emisja pokazu mappingowego 3d - (re)Konstrukcje! Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gdańska i turystów do wspólnego oglądania pokazu światło i dźwięk.

A
A

Video mapping to trójwymiarowy, atrakcyjny wizualnie pokaz, łączący światło, obraz i dźwięk. Podczas pokazu to budynek – w tym przypadku Wozownia Artyleryjska, „staje się” aktorem.  Jej konstrukcja  stanowi nie tylko tło dla prezentacji obrazu, lecz aktywnie bierze w nim udział. Centrum Hewelianum, pragnie przybliżyć historię rozwoju architektury obronnej na ziemiach polskich. W tej opowieści, to budynki są głównym bohaterem i przedmiotem cyklicznych przemian na przestrzeni wieków.

Pokaz poprowadzi Wojciech Tremiszewski a oprawę artystyczną wydarzenia zapewni grupa rekonstrukcyjna Garnison Danzig.  Pierwszy pokaz zakończy salwa z broni palnej.

W piątkowy wieczór odbędą się 4 ośmiominutowe pokazy.

Na kolejne odsłony (re)Konstrukcji Centrum Hewelianum zaprasza w każdy weekend do końca wakacji. Od piątku do niedzieli zapraszamy do wieczornych spacerów i na pokazy do Centrum Hewelianum.

Czekają koce i leżaki.

Dodatkową atrakcją wieczorów będzie „Fort Nocą” – spacery po nieodkrytych zakamarkach Góry Gradowej.

Szczegółowe godziny pokazów będą pojawiały się co tydzień na facebook/CentrumHewelianum.

Joanna Bieganowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Centrum Hewelianum