Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Personal Democracy Forum

Od 26 do 28 kwietnia w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się Personal Democracy Forum – międzynarodowa konferencja, której celem jest wymiana idei i doświadczeń związanych z zaangażowaniem w życie społeczne i polityczne, i nowymi technologiami. Tegoroczny PDF jest organizowany pod hasłem „Przyszłość dla wszystkich”, a tematyka paneli koncentruje się wokół: godności, solidarności i sprawiedliwości.

A
A

PDF jest platformą, w której aktywiści i aktywistki z całego świata dzielą się praktykami związanymi z postawami demokratycznymi, obywatelskimi i transparentności w życiu społecznym i politycznym. Po raz pierwszy zostało zorganizowane w 2004 roku w Nowym Jorku, a w Polsce organizowane jest od 2013 roku.

W tegorocznej edycji ponad 70 prelegentek i prelegentów będzie omawiać wykorzystanie civic tech w aktywizacji społeczeństwa. Ważnym wątkiem będą również nowe technologie jako sposoby wspomagania współpracy i komunikacji między społeczeństwem, przedstawicielami biznesu i administracji publicznej. Występujący przyjrzą się również ryzykom, jakie niesie wykorzystanie nowych technologii, oraz zagrożeniem wykluczenia tych, którzy w dostatecznym stopniu nie operują wiedzą i umiejętnościami potrzebnymi do dostatecznego wykorzystywania współczesnych narzędzi technicznych.

Konferencja będzie transmitowana online.

Istnieje jeszcze możliwość uczestnictwa w wydarzeniu. Rejestracja jest dostępna tutaj.

Program wydarzenia. 

Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy