PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ostatnie pożegnanie Christiana Webera

W Bremie trwa ostatnie pożegnanie Christian Weber, przewodniczącego miejskiego parlamentu. Z kondolencjami do naszego miasta partnerskiego pojechali: Piotr Kowalczuk Zastępca Prezydenta Miasta Gdańsk ds. Edukacji i Usług Społecznych oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Mateusz Skarbek.

A
A

Delegacja wzięła udział w uroczystościach żałobnych oraz wpisała się do księgi kondolencyjnej:

„Droga Rodzino, Drodzy Współpracownicy i Przyjaciele, Bliscy nam Bremeńczycy Szanowne Panie, Szanowni Panowie W osobie Christiana Webera żegnacie dziś wspaniałego Prezydenta Parlamentu Bremeńskiego. Oddanego służbie Mieszkańcom Człowieka. Jesteśmy tu z hanzeatyckiego Miasta Gdańska, by zaświadczyć, że razem z Wami, oddajemy hołd wielkiemu Przyjacielowi naszego Miasta, gdańszczanek i gdańszczan. Dumni jesteśmy, że umiłował to Miasto, służąc mu w czasach komunizmu, jak i w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego już w wolnej Polsce. Ze łzami w oczach wspominam nasze ostatnie spotkanie w Bremie. Jak bardzo był zainteresowany codziennym życiem Gdańska, jak bardzo w sercu i działaniach pamiętał by budować mosty, nie mury. Zawsze na fundamencie prawdy. Mawia się, że nie ma ludzi niezastąpionych. To nie prawda. W przypadku Christiana Webera powstaje ogromna wyrwa w relacjach polsko-niemieckich. Chcielibyśmy zapewnić, że jesteśmy gotowi stopniowo, wypełniając Jego testament, jak i testament zamordowanego przed miesiącem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, wypełniać konkretną treścią wzajemnych relacji i współdziałania ogromną lukę, na rzecz i po stronie Wspólnoty w Europie. Przyjmijcie proszę w imieniu Pełniącej Obowiązki Prezydenta Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, nas Jej zastępców oraz Mieszkańców Gdańska szczere kondolencje i wyrazy współczucia. Spoczywaj w pokoju Dobry Człowieku i Przyjacielu! „

Christian Weber od 7 lipca 1999 roku pełnił funkcję Prezydenta Parlamentu Bremeńskiego. W swoich działaniach zawsze kładł duży nacisk na współpracę partnerską parlamentu Bremy i Rady Miasta Gdańska. Organizował inicjatywy zmierzające do wymiany wiedzy i doświadczeń parlamentarnych. Wspierał gdańskich radnych w zakresie budowania w Gdańsku społeczeństwa obywatelskiego.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy