Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Opiekun środowiskowy, asystent osoby z niepełnosprawnością – poszukiwani od zaraz

Gdańska Spółdzielnia Socjalna i Polski Komitet Pomocy Społecznej Pomorski Zarząd Wojewódzki w Gdańsku zachęcają do podjęcia pracy opiekuna środowiskowego i asystenta osoby z niepełnosprawnością. Osób, które podjęłyby się m.in. opieki nad samotnymi seniorkami i seniorami wciąż brakuje.

A
A
 

 

- Świadczymy usługi opiekuńcze na rzecz osób starszych, schorowanych i zależnych od osób trzecich, nieprzerwanie od początku 2014 roku – mówi Katarzyna Littwin, prezes zarządu GSS. - Realizowane przez nas usługi opiekuńcze czy asystentura są finansowane ze środków publicznych przez Gminę Miasta Gdańska, a koordynowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Aktualnie opiekujemy się blisko 700 osobami. Staramy się cały czas rozwijać ten obszar swojej działalności, gdyż wspieranie gdańskich seniorów i osób niesamodzielnych jest jednym z naszych celów statutowych.

Spółdzielnia poszukuje osób, które zechcą zawodowo opiekować się ludźmi potrzebującymi, głównie sędziwymi, samotnymi lub niepełnosprawnymi. GSS prowadzi kursy na opiekunów środowiskowych. Uczestnicy pozyskują wiedzę z zakresu standardów usług opiekuńczych, psychologii, dietetyki, ratownictwa medycznego, pielęgnacji oraz odbywają praktyki zawodowe pod okiem doświadczonych opiekunów środowiskowych. Osoby chętne do pracy w zawodzie opiekuna, a nie posiadające odpowiednich kwalifikacji, mogą się zgłosić do Spółdzielni na szkolenia i praktyki.

- Ta praca bez wątpienia jest zajęciem szczególnym, gdyż nie chodzi tylko o rzetelną realizację zadań, ale też o odpowiednie podejście do osób korzystających z usług opiekuńczych czy asystentury – dodaje Katarzyna Littwin. - Opiekunów i asystentów bez wątpienia musi cechować empatia.

Opiekunek i opiekunów poszukuje też Polski Komitet Pomocy Społecznej, gwarantując im m.in. elastyczne godziny pracy. Do współpracy PKPS zachęca m.in. osoby: po kursach opiekuna środowiskowego, medycznego oraz z certyfikatem siostry PCK.

Osoby zainteresowane pracą prosimy o pilny kontakt:

- Gdańska Spółdzielnia Socjalna, ul. Solec 4 w Gdańsku, tel.: (58) 341 33 78 oraz 792 202 802,

- Polski Komitet Pomocy Społecznej Pomorski Zarząd Wojewódzki, ul. Garbary 12/13 w Gdańsku, tel.: 58 301 32 73 oraz 691 329 581.

Sylwia Ressel (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku