Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Od przyszłego tygodnia zmiany w organizacji ruchu na kilku gdańskich ulicach

W kilku punktach miasta zmianie ulegnie organizacja ruchu. Gdzie kierowcy natrafią na utrudnienia?

A
A

Zmiany na ul. Toruńskiej – piątek, 8.03.

W piątek (8.03) o godzinie 17. zmianie ulegnie tymczasowa organizacji ruchu. Ruch jednokierunkowy na ul. Toruńskiej będzie obowiązywał od mostu nad Motławą do ul. Rzeźnickiej. W ramach wprowadzanej organizacji zostanie zamknięty wylot ul. Żabi Kruk od strony Olszynki. Dojazd do ul. Żabi Kruk będzie możliwy od strony ul. Toruńskiej przez ul. Rzeźnicką i łącznik - ul. Wilczą. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do poniedziałku (11.03), do godziny 6 rano.

Zmiany na ul. Obotryckiej – poniedziałek, 11.03

W związku z rozpoczęciem prac w ul. Obotryckiej, od poniedziałku, 11.03 (po porannym szczycie komunikacyjnym) planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. W pierwszym etapie prac zamknięty zostanie odcinek ok. 100 m ulicy, w rejonie posesji ner 15,17,19,21. Dojazd do posesji i dojścia dla mieszkańców zostaną zapewnione. Wjazd na ulicę Obotrycką będzie zapewniony od ul. Mściwoja i od ul. Bora Komorowskiego. Taka organizacja potrwa ok. 2 tygodnie. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem.

Zmiany na ul. Kmieca – poniedziałek, 11.03

Od poniedziałku, 11.03 nastąpi zamknięcie ul. Kmieca na odcinku od posesji nr 5a do posesji nr 11 a włącznie w związku z planowaną przebudową sieci kanalizacji deszczowej.  Na ul. Kmieca oprócz kanalizacji deszczowej zostanie położna nowa nawierzchnia i pojawi się oświetlenie uliczne.

Zmiany na ul. Niepołomickiej

Planowane na poniedziałek, 11.03 wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Niepołomickiej ulegnie przesunięciu o kilka dni. O nowym terminie rozpoczęcia budowy poinformujemy z wyprzedzeniem. Gdy rozpocznie się budowa, ruch samochodowy na ul. Niepołomickiej, na odcinku Kampinoska-Przebiśniegowa będzie odbywał się tylko w jednym kierunku, w stronę ulicy Starogardzkiej. W przeciwną stronę obowiązywał będzie objazd, który wyznaczony został ul. Srebrną i Kampinoską (os. Moje Marzenie).


Więcej informacji o poszczególnych inwestycjach można znaleźć na stronie DRMG. http://www.drmg.gdansk.pl/

Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska