PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nowa podstawówka na południu Gdańska!

Na mapie gdańskich placówek oświatowych pojawiła się Szkoła Podstawowa nr 6. Radni miejscy uchwalili dzisiaj utworzenia podstawówki na południu Gdańska. Nowa szkoła mieścić się będzie w budowanych właśnie budynkach położonych przy ul. Lawendowe Wzgórze nr 5. We wrześniu w szkole tej rozpocznie naukę 750 dzieci i młodzieży.

A
A

 

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Gdańska podjęto uchwała akt założycielski Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdańsku, która mieścić się będzie przy ul. Lawendowe Wzgórze 5. 

W obwodzie szkoły znalazły się takie ulice jak: Białostocka, Cedrowa od nr 48,  Wł. Czermińskiego, A. Flisykowskiego, A.Gabrysiak, Goszyńska, K. Guderskiego od nr 51 do końca, Jabłoniowa, Jeziorowa do nr 9, Kielecka, M. Kołodzieja, Lawendowe Wzgórze, K. Leskiego, Leszczynowa od nr 22, Lubelska, Lubowidzka, Morelowa, Oliwkowa, Ostrzycka, M. Pelczara, Połczyńska, Potęgowska, Przywidzka, Rekowska, Stężycka, Turzycowa, Warszawska, E. Wegrzyna, Zakoniczyńska.

W szkole funkcjonować będę oddziały przedszkolne oraz klasy I-VIII. W ramach klas IV-VI nowoutworzonej szkoły podstawowej zaplanowano możliwość utworzenia oddziałów sportowych o profilu piłka siatkowa.


Przypomnijmy, że do 15 marca do godz. 15.00 trwa nabór do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych szkół podstawowych.


Więcej informacji o stanie zaawansowania prac na budowie nowej szkoły można przeczytać na stronie: https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/wiadomosci/centrum-edukacyjne-jabloniowa-praca-na-budowie-wre,a,138344

 


Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy