PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Niko Niko, czyli jak biegać z uśmiechem

Niko Niko, czyli jak biegać z uśmiechem
Slow Jogging to najlepszy sposób na zdrowie. Jak biegać w stylu Niko Niko (z jap. z uśmiechem)? Wystarczy ubrać sportowe buty i … przyjść posłuchać profesora Hiroaki Tanaka, twórcy metody Slow Joggingu, który opowie na czym polega „bieganie z uśmiechem” i jakie są korzyści z takich treningów. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 10 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 69 w Gdańsku (u. Zielony Trójkąt 1). Wykład tłumaczony będzie na język polski, wstęp bezpłatny.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Slow Jogging posiada wszystkie zalety biegania, a do tego praktycznie nie ma wad. Poruszanie się w stylu slow zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym, takim jak: otyłość, cukrzyca, choroby krążenia. Trenując nie narażamy się na kontuzje, zakwasy, bóle mięśni i co najważniejsze - nie odczuwamy zmęczenia. Jak sugeruje nazwa, Slow Jogging to bieganie w bardzo wolnym tempie. To właściwie truchtanie i to znacznie wolniej niż większość z nas sobie wyobraża.

Podczas spotkania Hiroaki Tanaka opowie na czym polegają treningi Slow Joggingu. Czy potrzebne jest specjalne przygotowanie, by uprawiać ten rodzaj sportu. Na spotkaniu będzie też możliwość kupienia książek o bieganiu w stylu slow.

Hiroaki Tanaka - twórca Slow Joggingu

Hiroaki Tanaka ma 70 lat, i jest absolwent Wychowania Fizycznego na Uniwersytecie Edukacyjnym w Tokio. Jego specjalizacją jest Fizjologia Sportu, z naciskiem na leczenie i prewencję chorób cywilizacyjnych m.in. otyłości i miażdżycy, profilaktykę zdrowotną i poprawę zdrowia dzięki aktywności fizycznej. Opracował oryginalne metody treningu wspomagające profilaktykę zdrowotną osób starszych które są wcielane w życie w wielu japońskich miejscowościach i przynoszą bardzo pozytywne rezultaty. Dzięki treningom Niko Niko Tanaka w wieku 50 lat ukończył maraton ze swoim życiowym rekordem 2 godzin 38 minut i 50 sekund.

Hiroaki Tanaga będzie startował w tegorocznej edycji Gdańsk Maratonu, podczas którego razem z Magdą Jackowską, będą reprezentować Team Slow Jogging Polska. Oczywiście tym razem biegnąc tempem maratońskim.

Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze
Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze