PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Nagroda dla Jana Pawelczyka

Nagroda dla Jana Pawelczyka
Druh Jan Pawelczyk - członek Gdańskiego Chóru Nauczycielskiego, od 52 lat śpiewak chóralny, świętujący w 2014 roku swoje 90. urodziny otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. Jej wysokość to 3 tys. zł.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Druh Jan Pawelczyk - członek Gdańskiego Chóru Nauczycielskiego, od  52 lat śpiewak chóralny, świętujący w 2014 roku swoje 90. urodziny otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. Jej wysokość to 3 tys. zł.

Jan Pawelczyk 29 grudnia 2014 świętował 90. rocznicę urodzin. Od 10. lat jest członkiem Gdańskiego Chóru Nauczycielskiego, a wcześniej śpiewał w Chórze Męskim „Moniuszko”. Jego działalność śpiewacza udokumentowana jest na 52 lata (!), co zaowocowało przyznaniem mu w 2014 roku przez Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Odznaki Honorowej V stopnia (jest to najwyższa odznaka).

W uznaniu dokonań Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, w niedzielę 4 stycznia  podczas mszy św. w intencji Jubilata, w kościele pw. Stanisława Kostki (ul. Abrahama 38 w Oliwie) wręczył Janowi Pawelczykowi Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. Po mszy można było wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Gdańskiego Chóru Nauczycielskiego.

 

Magdalena KuczyńskaUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaBiuro Prasowemagdalena.kuczynska@gdansk.gda.pl
Magdalena Kuczyńska - najnowsze