Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Mocna obsada mistrzostw Polski w tenisie do lat 14

Od poniedziałku trwają Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 14. Dzisiaj rozpoczęła się I runda turnieju głównego. 128 chłopców i dziewczyn walczy o tytuł mistrzowski. Stawką jest wyjazd na indywidualne mistrzostwa Europy. Zawody rozgrywane są na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej przy ul. Kazimierza Górskiego na terenie AWFiS. Organizatorzy zapraszają do kibicowania, wstęp jest wolny.

A
A

Jak przyznaje Mariusz Ozdoba, dyrektor turnieju oraz prezes klubu tenisowego Gat Gdańsk, obsada turnieju jest mocna. Wśród uczestników rozstawionych z numerem 1 znajduje się zawodniczka z pierwszej dziesiątki stawki europejskiej oraz zawodnik, który w ubiegłym roku wygrał wielkoszlemowy turniej do lat 13, który odbył się na kortach Roland Gaross.

- Mamy też chłopców, którzy znaleźli się w pierwszej czwórce drużynowych mistrzostw Europy – komentuje Mariusz Ozdoba. – Dodam, że to bardzo wyczerpujący turniej, w którym przetrwają najlepsi. Zwycięzca musi wygrać pięć pojedynków w turnieju singlowym i cztery w deblowym. W ciągu czterech dni mistrz Polski musi więc zwyciężyć w dziewięciu meczach – dodaje.

Zwycięzcy, oprócz możliwości udziału w mistrzostwach Europy, walczą również o punkty w klasyfikacji Polskiego Związku Tenisowego. Najlepsi otrzymają puchary, medale. Poza tym każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, w którym znalazły się m.in. odzież sportowa, pamiątki promujące Gdańsk, kosmetyki.

Organizatorzy zadbali również o to, żeby obok zmagań sportowych uczestnicy oraz ich rodziny mieli szansę poznać się lepiej. - Ten turniej to nie tylko sucha walka na korcie. Zależało nam na pokazanie uczestnikom miasta i historii Gdańska – komentuje dyrektor mistrzostw. - W programie przewidziana jest m.in. impreza integracyjna, turniej piłkarzów, zwiedzanie Gdańska wraz z przewodnikiem. Poza tym zawodnicy będą mogli spotkać się z  psychologiem sportu, dietetykiem, fizjoterapeutami - podsumowuje Mariusz Ozdoba.

Program rozgrywek

11-12.06.2018 - eliminacje
13.06.2018 – 9:00 - I runda turnieju głównego
13:00 - uroczyste otwarcie Mistrzostw
17:00 - spotkanie z psycholog sportu
19:00 - Player’s Party
14.06.2018 – 9:00 - II runda turniej głównego, gra podwójna
11:00 - spotkanie z fizjologiem RehaSport
18:00 - spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Gdańska
15.06.2018 – 9:00 - ćwierćfinały gry pojedynczej i podwójnej
18:00 - spotkanie trenerów i rodziców
16.06.2018 – 10:00 - półfinały gry pojedynczej i podwójnej
17.06.2018 – 10:00 - finały gry pojedynczej i podwójnej, uroczyste zakończenie Mistrzostw

 

 

 

Joanna Kubik (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe