PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Młodzież dla transplantacji

Młodzież dla transplantacji
W czwartek, 25 stycznia w Ergo Arenie odbędzie się Forum Młodych „Bo Nowe jest Nadzieją”. Wydarzenie poświęcone tematyce donacji i transplantacji narządów w Polsce skupi ponad 3000 uczniów z województwa pomorskiego. Forum otworzy Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Forum Młodych ma na celu najlepiej i najskuteczniej trafić z przekazem „donacyjnym” do osób wchodzących w dorosłość.

- Chcemy pokazać, czym jest transplantacja jako najskuteczniejsza metoda leczenia wielu chorób -  mówi Arkadiusz Pilarz, dyrektor projektu Forum Młodych. Daje szansę na drugie życie, dlaczego tak ważna jest deklaracja woli oddania po śmierci narządów do przeszczepienia i rozmowa o tym z najbliższymi.

Do udziału zaproszono młodych ludzi z województwa pomorskiego. W spotkaniu weźmie udział ponad 3 tys. uczniów z kilkudziesięciu szkół Gdańska, Sopotu, Gdyni, Żukowa i Malborka.

Z kim spotka się młodzież?

Młodzież spotka się z ekspertami - lekarzami transplantologami z całej Polski, koordynatorami transplantacyjnymi i przede wszystkim osobami po przeszczepieniu. Organizatorzy chcą pokazać, czym tak naprawdę jest transplantacja jako najskuteczniejsza metoda leczenia wielu chorób.

Gośćmi Forum będą m.in. prof. Radosław Owczuk – anestezjolog, dziekan Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Roman Danielewicz - chirurg, transplantolog, przewodniczący Krajowej Rady Transplantacyjnej, oraz dr hab. Jacek Wojarski – kardiochirurg, transplantolog z Kliniki Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Spotkanie potrwa od 10.00 do 13.00. Zainteresowane redakcje proszone są o przesyłanie wniosków akredytacyjnych (imię i nazwisko oraz nazwa redakcji) na adres mailowy: tomasz.furtak@biegponowezycie.pl. Wnioski będą przyjmowane do 24 stycznia do godz. 12.00.

Wydarzenie organizowane przez Fundację Pasjonaci Życia wspólnie z Miastem Gdańsk i Uniwersyteckim Centrum Klinicznym będzie poświęcone donacji i transplantacji narządów w Polsce.

aaa(1)