2 czerwca odbyło się spotkanie Ewy Kamińskiej zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska z właścicielami gdańskich klubów, pubów i dyskotek mających koncesję na sprzedaż alkoholu.
W imieniu władz Miasta Ewa Kamińska podziękowała właścicielom lokali, którzy uczestniczyli w kampanii ?Młodość bez procentów" w 2008 r. za przestrzeganie prawa oraz przeszkolenie personelu w zakresie odpowiedzialnego podawania i sprzedaży alkoholu.
Wyróżnieni zostali:
Maja Lubocka - Piano Club ?Barbados", ul. Karmelicka 1
Krzysztof Kas - Klub ?Degustatornia", ul. Grodzka 16
Jadwiga Korzeniewska - Pub ?Duszek", ul. Sw. Ducha 119/ 121
Tomasz Roter i Paweł Jasiński, kluby:
?Autsajder", ul. Do Studzienki 34A,
?Medyk", ul. Dębowa 7,
?Ygrek", ul. Polanki 65
Intro Investment Sp. z o.o. - Klub ?Intro" ul. Straganiarska 18/19
Podczas spotkania prezes Zarządu Polskiego Przemysłu Spirytusowego Leszek Wiwała zaprezentował działania związane z szerzeniem zasad odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. Wykład na temat wartości prowadzenia kampanii ?Młodość bez procentów" wygłosiła Ewa Kryczało z Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. O sposobach egzekwowania przepisów prawnych przez służby mundurowe i o działaniach policji związanych z prewencją podawania alkoholu nieletnim opowiedział Zbigniew Kowalczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Kampania ?Młodość bez procentów" kształtuje prawidłowe postawy wobec sprzedawania alkoholu, dlatego ogromne znaczenie ma udział właścicieli sklepów i lokali oraz ich zaangażowanie w przeszkolenie swojego personelu. Zgłoszenia na szkolenia przyjmuje Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień ul. Dyrekcyjna 5 tel. 058/ 320 02 56, e-mail biuro@gcpu.pl.
Anna Baranowska / GCPU




















