Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018 – Strefa Kibica w Gdańsku

Już we wtorek, 19 czerwca na piłkarskie emocje zapraszamy do Strefy Kibica na Targu Węglowym. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć mecze nie tylko polskiej reprezentacji ale również spotkania półfinałowe i finałowe Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018. W związku m.in. z powstającą Strefą Kibica, już od piątku, 15 czerwca na terenie Śródmieścia obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.

A
A

Od wtorku, 19 czerwca czyli od dnia w którym odbędzie się pierwszy mecz Biało-Czerwonych rozpocznie funkcjonować na Targu Węglowym Strefa Kibica. Będzie ona działała aż do 15 lipca. Zobaczymy w niej wszystkie mecze naszej reprezentacji na 52-metrowym ekranie, mecz Belgia–Anglia oraz półfinały i finał. Dla kibiców przygotowano również strefę gastronomiczną oraz wydzielone miejsca dla niepełnosprawnych. Oczywiście będzie też to, co najważniejsze – wielkie sportowe emocje, które przeżywane wspólnie z tysiącami innych kibiców nabierają zupełnie nowego wymiaru i charakteru.

W związku ze zbliżającymi się, Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowuje w naszym mieście Strefę Kibica. Będzie funkcjonowała od 19 czerwca do 15 lipca.

Strefa zostanie stworzona na Targu Węglowym i będzie mogła pomieścić do ok. 5.000 osób jednocześnie. Zostanie wyposażona w telebim (o pow. 52m2) i system nagłośnienia. Będzie również dysponować strefą gastronomiczną. Zostanie dokładnie oznakowana, a organizatorzy zapewnią specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Zaplanowano emisję wszystkich meczów Reprezentacji Polski a także spotkania Belgia-Anglia oraz półfinałów i finałów. W strefie odbędą się również wydarzenia towarzyszące, jak turnieje piłkarskie, konkursy i wizyta Onkobusu.  

Szczegóły na: http://visitgdansk.com/aktualnosci/Strefa-kibica-w-Gdansku,a,4490

 

Harmonogram strefy kibica:

wtorek, 19 czerwca

Polska – Senegal (Moskwa, godz. 17.00)

Strefa otwarta w godzinach 15:00 – 21:00

czwartek, 21 czerwca

Mini Mundial - turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży U10 (Targ Węglowy, godz. 14:00-18:00)

niedziela, 24 czerwca

Polska – Kolumbia (Kazań, godz. 20.00)

Strefa otwarta w godzinach 18:00 – 0:00

czwartek, 28 czerwca

Japonia – Polska (Wołgograd, godz. 16.00)

Anglia – Belgia (Kaliningrad, godz. 20.00)

Strefa otwarta w godzinach 14:00 – 1:00

sobota, 30 czerwca

Mundial Open - Turniej piłkarski dla grup amatorskich (Targ Węglowy, godz. 14:00-18:00)

niedziela, 1 lipca

ONKOBUS – badania profilaktyczne (Targ Węglowy, godz.  9:00 – 18:00)

Aktywna Rodzina – Gdański Ośrodek Sportu (Targ Węglowy, godz.  9:00 – 11:00)

sobota, 7 lipca

zawody wioślarskie na ergometrze (Targ Węglowy, godz. 10:00-15:00)

półfinały

wtorek, 10 lipca
Sankt Petersburg, godz. 20.00

Strefa otwarta w godzinach 18:00 – 0:00

środa, 11 lipca
Moskwa, godz. 20.00

Strefa otwarta w godzinach 18:00 – 0:00

Finał
niedziela, 15 lipca
GOT-owi do pomocy - charytatywny turniej piłkarski pod nazwą (Targ Węglowy, godz. 10:00 – 13:00)
Finał Mistrzostw Świata, Moskwa, godz. 17.00

Zmiany w organizacji ruchu na terenie Śródmieścia od 15 czerwca do 2 września
W związku z licznymi wydarzeniami w lipcu i sierpniu czekają nas zmiany w organizacji ruchu na obszarze Głównego i Starego Miasta oraz w komunikacji miejskiej, które potrwają do 2 września. Jako pierwsza startuje na Targu Węglowym Strefa Kibica.
Targ Węglowy jest zamknięty od 15 czerwca do 2 września. Wjazd na Targ odbywa jedynie na podstawie identyfikatorów organizatora. Podwale Staromiejskie oraz ul. Stolarska i Olejarna są w przez całe wakacje ulicami jednokierunkowymi z 70–75 dodatkowymi miejscami postojowymi.
Zmienił się też układ wjazdowy do stref ograniczonego dostępu (SOD). Wjazd – tylko ul. św. Ducha; wyjazd – ul. Węglarską, Złotników i Przędzalniczą.
I wreszcie: na ulicy Grobla III obowiązuje jednokierunkowy ruch na odcinku od ul. Straganiarskiej do ul. Świętojańskiej.
W czasie Jarmarku św. Dominika (28 VII – 19 VIII) SOD zostanie rozszerzona aż do Podwala Staromiejskiego. Do wjazdu będą upoważnieni tylko mieszkańcy, najemcy, dojeżdżający do chorych i posiadacze odpowiednich identyfikatorów.

  • Zamknięcie dla ruchu – z wyjątkiem posiadaczy identyfikatorów MTG – Targu Węglowego, ul. Tkackiej, Kołodziejskiej, Węglarskiej, Pańskiej, św. Ducha (odc. Złotników – Bosmańska), Szerokiej (odc. Złotników – Bosmańska), Grobli I, Grobli II, Grobli III, Grobli IV, Straganiarskiej (odc. Warzywnicza – Grobla III), Zielonego Mostu
  • Wprowadzenie układu jednokierunkowego na ul. Podwale Staromiejskie (odc. Lawendowa – Targ Rybny) i Grodzkiej, ul. Stolarskiej i ul. Olejarnej
  • Wyznaczenie miejsc postojowych na ul. Podwale Staromiejskie, Grodzkiej, Stolarskiej, Olejarnej

Zmiany w komunikacji zbiorowej

Linia 100 do końca wakacji będzie jeździć zmienioną trasą: Dworzec Główny – Targ Drzewny – Podwale Staromiejskie – Igielnicka – Aksamitna – Łagiewniki – Wały Piastowskie – Dworzec Główny, tj. z pominięciem Targu Węglowego, ul. Ogarnej, Długiego Targu, ul. Szerokiej, Targu Rybnego.

W zależności od frekwencji odwiedzających Strefę Kibica na Targu Węglowym po zakończeniu meczów zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach autobusowych i tramwajowych.

 

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy