PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Lutowa sesja Rady Miasta

Lutowa sesja Rady Miasta
W czwartek, 29 lutego o godz. 9.00 rozpocznie się sesja Rady Miasta Gdańska, podczas której pod głosowanie poddanych zostanie 38 uchwał. Ciekawostką jest fakt, że będzie to pierwsza sesja w historii, która odbędzie się 29 lutego.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Sesja odbędzie się w Nowym Ratuszu (ul. Wały Jagiellońskie 1), a rozpoczną ją komunikaty Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak oraz wystąpienie Prezydent Parlamentu Bremy Antje Grotheer.

Następnie wysłuchamy oświadczeń i komunikatów Klubów Radnych i prezydent Aleksandry Dulkiewicz.

Porządek sesji wraz z linkami do uchwał znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

W porządku obrad znalazło się 38 uchwał, które dotyczyć będą m.in.:

  • ustanowienia roku 2024 Rokiem Unii Europejskiej;
  • składania wniosków o przyjęcie do publicznych liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia prowadzonych przez Gminę Miasta Gdańska w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025;
  • ustalenia na rok szkolny 2024/2025 planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Gdańska oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Gdańska oraz inne organy;
  • nadania nazwy ulic Rzeszowska i Krakowska;
  • uchwalenia trzech miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego;
  • oświadczenia w sprawie wyrażenia poparcia dla kontynuacji Programu Inwestycyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego jako strategicznego projektu dla rozwoju infrastrukturalnego, gospodarczego i społecznego Polski.

Transmisja obrad odbywać się będzie na portalu gdansk.pl.

Rozmowa z radnymi przed sesją

Miejscy radni będą gośćmi Romana Daszczyńskiego w programie „Wszystkie Strony Miasta”. W środę, 28 lutego o godz. 11.00 o najważniejszych uchwałach porozmawiają: Bogdan Oleszek z klubu radnych Wszystko dla Gdańska, Kamila Błaszczyk – wiceprzewodnicząca klubu Koalicji Obywatelskiej i Elżbieta Strzelczyk – radna Prawa i Sprawiedliwości. Transmisja programu na stronie gdansk.pl.