Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Letnia organizacja ruchu w Śródmieściu

W okresie wakacyjnym w obrębie Śródmieścia odbywać się będą liczne wydarzenia sportowe i kulturalne. Z myślą o bezpieczeństwie i komforcie wszystkich mieszkańców, w tym roku po raz pierwszy zmieniona zostanie organizacja ruchu na okres całych wakacji. Od 15 czerwca w Śródmieściu obowiązywać będą nowe zasady.

A
A

Strefa Kibica, Zjazd Gdańszczan i Jarmark Św. Dominika to jedne z największych wydarzeń odbywających się w wakacje w Śródmieściu Gdańska. Poza nimi odbywać się będzie wiele mniejszych wydarzeń.

Od 15 czerwca będzie powstawać na Targu Węglowym Strefa Kibica, do której już 19 czerwca zapraszamy mieszkańców do wspólnego kibicowania polskiej drużynie. Strefa może pomieścić do 5 tys. osób, będą w niej również miejsca dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mecz będziemy mogli obejrzeć na ekranie o łącznej powierzchni ok. 50 m2, a do dyspozycji mieszkańców i turystów udostępniona zostanie strefa gastronomiczna.

Z myślą o sprawniejszej i efektywniejszej organizacji ruchu, i uniknięciu wprowadzania krótkotrwałych zmian w ciągu wakacji, w tym roku zdecydowaliśmy się na wprowadzenie jednej zbiorczej organizacji ruchu, która obowiązywać będzie przez całe wakacje. Zmiany wprowadzone zostaną 15 czerwca i obowiązywać będą do 2 września. Jedynie podczas Jarmarku Św. Dominika wprowadzone zostaną dodatkowe ograniczenia.

 W załączeniu znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące wprowadzonych zmian oraz mapkę, na której zostały one zaznaczone.

 

Letnia organizacja ruchu w Śródmieściu_2018 (4.57 MB)
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy