Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kryte lodowisko w Gdańsku – rozpoczynamy prace nad koncepcją

Gdańsk zyska kryte lodowisko. Pierwszym krokiem ku jego budowie jest opracowanie koncepcji architektonicznej, która posłuży do przygotowania dokumentacji projektowej. Przetarg dotyczący koncepcji zostanie ogłoszony do końca tygodnia.

A
A

– Nasze miasto rozwija się wszechstronnie, dlatego idziemy o krok dalej w stronę rozwoju sportowego – mówi Aleksandra Dulkiewicz, pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska – Całoroczne, kryte lodowisko to sposób na poszerzenie oferty dla mieszkańców i gości. Chcemy, aby w przyszłości to miejsce było jednym z ulubionych miejsc gdańskich rodzin i sportowców. Jako lokalizację wybraliśmy Ujeścisko-Łostowice z myślą między innymi o realizowanych inwestycjach komunikacyjnych: Nowej Warszawskiej i Nowej Bulońskiej. Przed nami pierwszy krok, czyli przetarg na wykonanie koncepcji. Wierzę, że rozpocznie to sprawnie działający proces inwestycji.

Według planów, obiekt zostanie w przyszłości wybudowany w pobliżu planowanej linii tramwajowej Nowa Warszawska i budowanej obecnie Nowej Bulońskiej. Mieszkańcy będą mogli korzystać z lodowiska przez cały rok. Opiekę merytoryczną nad obiektem będzie sprawował Gdański Ośrodek Sportu.

Pierwszym krokiem w kierunku realizacji inwestycji krytego lodowiska jest opracowanie koncepcji architektoniczno-przestrzennej, która określi, jakie rozwiązania będą najbardziej wskazane dla tego obiektu. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie koncepcji. Jej Wykonawca przeanalizuje kilka wariantów:

1) lodowisko rekreacyjno-treningowe – obiekt z jedną taflą, trybunami i torami do curlingu;

2) lodowisko rekreacyjno-treningowe – obiekt z dwiema taflami, trybunami i torami do curlingu;

3) lodowisko rekreacyjno-profesjonalne – obiekt z jedną taflą, trybunami i torami do curlingu;

4) lodowisko rekreacyjno-profesjonalne – obiekt z dwiema taflami, trybunami i torami do curlingu;

5) lodowisko rekreacyjno-profesjonalne – obiekt z dwiema taflami, trybunami i torami do curlingu oraz obiekt krytego basenu;

6) lodowisko rekreacyjno-treningowe – obiekt z jedną taflą, trybunami i torami do curlingu oraz obiekt krytego basenu.

Koncepcja ma powstać w sześć miesięcy od daty podpisania umowy. Posłuży ona do opracowania szczegółowej dokumentacji projektowej. Oferty przetargowe poznamy w połowie marca.

Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy