Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

„Koty na wypadzie” w sobotę przy molo w Brzeźnie

„Koty na wypadzie” to cykliczna akcja Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Promyk”, zachęcająca mieszkańców do adopcji tych zwierząt. Zapraszamy na spotkanie z kotami w sobotę 27 kwietnia na deptaku przy molo w Brzeźnie w godzinach 12:00-14:00.

A
A

Wszyscy wiemy, że koty uwielbiają godzinami wygrzewać się na słońcu czy leniuchować w trawie. Dla większości z nas jednak niespodzianką będzie fakt, że niektóre koty nie pogardzą także spacerem na szelkach po nadmorskiej promenadzie. Podopieczni „Promyka” i w tej dziedzinie pozytywnie zaskakują.

- Oczywiście na tego typu akcje miejskie zabieramy koty, które są z szelkami oswojone i które pod opieką naszych kocich wolontariuszek spacerują w ten sposób na co dzień – zapewnia kierownik Schroniska Piotr Świniarski. –  Zachowania i potrzeby kotów są bardzo różne. I także na to chcemy zwrócić uwagę podczas naszego wydarzenia.

Nie wszystkie koty są może amatorami spacerów, natomiast wszystkie bezdomniaki z „Promyka” zdecydowanie zasługują na nowe kochające domy. Ale obok popularyzacji adopcji, organizatorzy akcji chcą także przełamać wciąż obecne w społecznej świadomości stereotypy dotyczące kotów, szczególnie tych schroniskowych.

- Koty nie są wredne, ani złośliwe i wcale potajemnie nie planują przejęcia kontroli nad nami czy nad światem – zapewnia Małgorzata Zawadzka kocia wolontariuszka z „Promyka”. – To raczej ludzie nie zawsze rozumieją koci język i charakter, dlatego chcemy poprzez tego typu wydarzenia pokazać, że kot, podobnie, jak pies może być świetnym przyjacielem rodziny oraz że nie należy się obawiać, że kot ze schroniska będzie trudny, agresywny, chory czy brzydki.

 

Akcja Koty na wypadzie  odbędzie się już po raz piąty.
Akcja "Koty na wypadzie" odbędzie się już po raz piąty.
materiały prasowe

Poznaj koty ze Schroniska „Promyk”

W ramach wiosennej akcji „Koty na wypadzie” będzie można poznać kilkoro kocich przedstawicieli Schroniska, dowiedzieć się, jak bezpiecznie spacerować z kotem na szelkach, porozmawiać o kocim wolontariacie w placówce, a także przekazać dary rzeczowe i finansowe na kocie potrzeby.

- To już piąta edycja naszej akcji – wspomina kierownik Piotr Świniarski. Cieszymy się, że ta impreza na tyle przyjęła się wśród mieszkańców naszego miasta, że możemy świętować mały jubileusz. Atrakcji zatem na pewno nie zabraknie. Przyjdźcie i poznajcie nasze koty. Naprawdę warto.

W Schronisku Promyk w Gdańsku przebywa obecnie ok 120 psów i 70 kotów. Placówka otwarta jest dla gości codziennie w godzinach 11:00-15:30. Profile adopcyjne zwierząt oraz informacje o wolontariacie dostępne są na stronie internetowej Schroniska www.schroniskopromyk.pl

W sobotę będzie można poznać kilka kotów, jakie obecnie przebywają w schronisku.
W sobotę będzie można poznać kilka kotów, jakie obecnie przebywają w schronisku.
materiały promocyjne

 

Przypominamy również o trwającej do 15 maja zbiórki kocy, ręczników czy starej pościeli dla podopiecznych Schroniska.

https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/wiadomosci/promykowe-psiaki-licza-na-ciebie-ruszyla-wiosenna-zbiorka,a,144171?fbclid=IwAR3Oe5jUtE9MGSZR4ZZ7uXzcKcSBtdLIZEHt2rtof-Okajt-IMWYXjvD5yA 

Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy