PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Konferencja dla rodziców: jak zadbać o dobrostan psychiczny dziecka?

Konferencja dla rodziców: jak zadbać o dobrostan psychiczny dziecka?
Jak zapobiegać e-uzależnieniom dzieci i dorosłych, jakie szczególne potrzeby edukacyjne ma dziecko z ADHD oraz jaka jest rola rodziców i szkoły w rozpoznaniu depresji u dzieci - to niektóre tematy konferencji dla rodziców, która odbędzie się w czwartek, 23 maja w Szkole Podstawowej nr 48 w Gdańsku. Aby wziąć w niej udział, należy się wcześniej zarejestrować. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

SP nr 84 im. Jana Brzechwy w Gdańsku zaprasza na konferencję dla rodziców ,,Jak dzisiaj mogę zadbać o psychiczny dobrostan mojego dziecka? Wyzwania rodzicielskie związane z bezpieczeństwem cyfrowym oraz szczególnymi potrzebami dzieci", która odbędzie się w czwartek, 23 maja 2024 roku w godzinach od 16.00-20.00.

Udział w konferencji jest otwarty i bezpłatny pod warunkiem uprzedniej rejestracji online. Liczba miejsc jest ograniczona, jednak niemal na wszystkie warsztaty są jeszcze wolne miejsca.

Plan konferencji:

16.00-17.00:

  • „Fonoholizm i higiena cyfrowa – jak zapobiegać e-uzależnieniom dzieci i dorosłych?” (rodzice dzieci z klas 4-8) - Maciej Dębski, Prezes i założyciel Fundacji Dbam o Mój Zasięg
  • „Dzieci wybitnie zdolne jako uczniowie o szczególnych potrzebach edukacyjnych” - Monika Gołubiew-Konieczna, dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 7 w Gdańsku.

17.00-18.00:

  • „Fonoholizm i higiena cyfrowa - jak zapobiegać e-uzależnieniom dzieci i dorosłych?” (rodzice dzieci z klas 0-3) - Maciej Dębski, Prezes i założyciel Fundacji Dbam o Mój Zasięg.
  • „Depresja często nie wygląda tak jak nam się wydaje - o depresji u dzieci i roli rodziców i szkoły w jej rozpoznaniu” - Bogumiła Kwidzińska, psychoterapeutka, socjolog i pedagog.

18.00-19.00:

  • „Dziecko z ADHD ma szczególne potrzeby edukacyjne - o tym, jakie rozwiązania i metody mogą zostać zastosowane w domu i w szkole celem wsparcia rozwoju edukacyjnego oraz zapobieżenia powikłaniom ADHD u dziecka” - Joanna Chromik-Kovacs, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Nadpobudliwością Psychoruchową i Ich Rodzinom „POMOST”, dyrektor PPP nr 1 w Gdańsku.
  • „Szkoła & Rodzina ucznia - współpraca czy walka o władzę?” - dr Joanna Doroszuk - pracownik naukowy w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej IP UG.

19.00-20.00:

  • „Moje dziecko potrzebuje w szkole Waszego wsparcia - o tym co jest potrzebne, ażeby dziecko nienormatywne było wartościowym członkiem społeczności klasowej i szkolnej, a nie problemem” - panel dyskusyjny z udziałem rodziców i ekspertów.

Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 84 im. Jana Brzechwy w Gdańsku. Patronatu honorowego nad wydarzeniem udzieliły: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Nadpobudliwością Psychoruchową i Ich Rodzinom „POMOST” oraz Fundacja Ja Też. Partnerem konferencji jest firma Wielka Fabryka Elfów. Patronat medialny: www.gdansk.pl, Radio Gdańsk.