PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Koncertowe powitanie wiosny

Koncertowe powitanie wiosny
Radosnymi piosenkami o nadziei i pięknie życia Cappella Gedanensis powita wiosnę. We wtorek, 21 marca o godz. 18.00 w sali koncertowej przy ul. Menonitów 2a w Gdańsku odbędzie się koncert kwintetu smyczkowego i solistów, którzy wykonają pieśni autorstwa Piotra Ulatowskiego. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Projekt bez tytułu (5)

Wstępem do koncertu „Powitanie wiosny” będzie muzyka wykonana na kamertonach terapeutycznych.

- W programie koncertu znajdą się piosenki o miłości, o radości, o pięknie życia, o nadziei, również piosenki z humorem i taneczne - w rytmach samby, tanga czy walca. Dobór piosenek tworzy wspaniały poetycki nastrój, który ma powitać, dźwięki, zapachy i kolory w pierwszym dniu wiosny – mówi Piotr Jan Ulatowski, kompozytor, autor muzyki i słów do utworów wtorkowego koncertu.

Podczas wydarzenia wystąpią: Irena Surmacz, Edyta Łuczkowska-Swat, Katarzyna Rogalska, Elwira Jefymenko, Mateusz Kołos, Adam Okrój, Przemysław Mazur, Eugenia Mazur, Piotr Jan Ulatowski oraz kwintet smyczkowy Cappelli Gedanensis.

Muzykę skomponowali: Piotr Jan Ulatowski i Przemysław Mazur, a za słowa odpowiadają: Renata Skelnik-Kotlińska, Małgorzata Zienkiewicz i Piotr Jan Ulatowski.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Potwierdzenie przybycia należy przesłać na adres e-mail: cappella@gedanensis.pl

Piotr Jan Ulatowski

Pianista i gdański kompozytor ur. w 1958 r. w Kaliszu. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od lat występuje w renomowanych salach koncertowych w Polsce i za granicą. Współpracował z Cappellą Gedanensis, dyrygując i nagrywając w 2012 r. własną muzykę do przedstawienia pt. ”Wesele Żuławskie", którego premiera odbyła się w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku Przy współpracy ze wspaniałymi muzykami m.in w studio Hofman i w studio Gdańsk wydał płytę pt. "Dokąd tak biegniemy "do poezji Ernesta Brylla. Jego muzykę prezentowały i rozpowszechniały rozgłośnie radiowe, internetowe oraz telewizyjne zarówno w kraju jak i za granicą. Skomponował kilka musicali, był również współtwórcą Gdańskiego Teatru Muzycznego "Picorello", gdzie napisał muzykę do takich przedstawień jak „Panienka z okienka", "Królowa Śniegu" i " Mała Syrenka”. Współpracował z Teatrem Atelier, m.in. z Agnieszką Osiecką. Od do 2011 do 2013 roku był dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich organizując wiele koncertów we współpracy m. in. ze znakomitymi artystami z Opery Bałtyckiej, z Filharmonii Bałtyckiej; spotkania z ciekawymi poetami i pisarzami m.in. Stefanem Chwinem. Stworzył warsztaty malarskie, baletowe, taneczne, muzyczne. Angażował się i wspierał szerzenie kultury w 25 sołectwach gminy. Jako pianista interpretował muzykę m.in. Georga Gershwina, Jeromy Kerna, Rachmaninowa, Bizeta, Griega, Ravela i Chopina, która była przedstawiana w formie recitali w Filharmonii Bałtyckiej, Operze Bałtyckiej, w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku teatrach muzycznych i innych znakomitych salach. Wykonuje każdy rodzaj muzyki zarówno klasycznej jak i współczesnej i rozrywkowej.

Więcej informacji o Cappelli Gedanensis można znaleźć na stronie internetowej instytucji kultury.