Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kolejny Lew Hewelion dołącza do Szlaku!

10 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lwa. Z tej okazji w Gdańsku, pojawi się jedenasty już Lew Hewelion - Burmistrz, który zamieszka przed Galerią Handlową Madison.

A
A

Jego rzeźba, wykonana z brązu przez gdańskiego rzeźbiarza Tomasza Radziewicza, stanie w piątek na placu nieopodal głównego wejścia do centrum handlowego. Swym wyglądem i atrybutami, Hewelion będzie nawiązywał do historycznej funkcji burmistrza. Miejsce posadowienia 50 cm figurki także nie jest przypadkowe. Jak wynika bowiem z badań archeologicznych, przeprowadzonych w latach 1999-2000 u splotu ulic Heweliusza i Rajskiej, najprawdopodobniej w tym miejscu, znajdował się w XIII wieku drewniany budynek ratusza. Już wkrótce Lew Hewelion będzie opowiadał mieszkańcom i turystom o historii tego miejsca za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej iLeo.

Z okazji pojawienia się kolejnej rzeźby lwa, Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowała niespodziankę. Pierwszych 20 osób, które w Międzynarodowym Dniu Lwa zrobią nowemu Hewelionowi zdjęcie i opublikują je z #hewelion w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, Twitter) otrzymają w prezencie drobny upominek w postaci gdańskich gadżetów. Będzie je można odebrać (za okazaniem opublikowanego zdjęcia) w punkcie Informacji Turystycznej, znajdującym się na poziomie 0 w Galerii Handlowej Madison. Kto pierwszy, ten lepszy!

Warto przypomnieć, że Hewelion to bohater szlaku turystycznego, którego pomysłodawcą jest Gdańska Organizacja Turystyczna. Dotychczas lew odwiedził już m.in. Gdański Ogród Zoologiczny, Stadion Energa Gdańsk, molo w Gdańsku czy Port Lotniczy Gdańsk. Galeria Handlowa Madison to już jedenaste miejsce, do którego zawita małe lwiątko.

Informacje o Szlaku Lwa Heweliona można znaleźć pod linkiem: https://visitgdansk.com/corobic/Szlak-Lwa-Heweliona,a,186

Aleksandra Jonczyk-Rozpędowska (0)
Gdańska Organizacja Turystyczna