PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Jubileusz 65. urodzin Pawła Huellego

Jubileusz 65. urodzin Pawła Huellego
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają na uroczysty jubileusz 65. urodzin Pawła Huellego, który odbędzie się w piątek, 9 grudnia 2022 o godzinie 18.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku (ul. Korzenna 33/35). Spotkanie będzie okazją do złożenia życzeń wybitnemu gdańskiemu pisarzowi, a także 35. rocznicą debiutu autora.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
001_flaga(1)

W rozmowie z Jubilatem wezmą udział wybitni znawcy twórczości Huellego. Wymianę myśli na temat jego dramatów poprowadzi Krzysztof Babicki, dyrektor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, natomiast o prozie rozmawiać będzie Krzysztof Czyżewski – pisarz, reżyser, animator kultury oraz dyrektor Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”. Uroczystość poprowadzi Agnieszka Michajłow.

Wstęp na uroczystość tylko na zaproszenia. Bezpłatne zaproszenia na wydarzenie można odebrać w Czytelni Biblioteki Głównej (ul. Targ Rakowy 5/6). Dla dziennikarzy i fotoreporterów wejście na podstawie legitymacji prasowej.

Paweł Huelle - gdańska ikona

Paweł Huelle – prozaik, poeta, dramaturg, autor scenariuszy i esejów, nierozerwalnie związany z Gdańskiem i Pomorzem. Jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Debiutował w 1987 roku, wydając „Weisera Dawidka”, który w 2001 roku doczekał się ekranizacji, w reżyserii Wojciecha Marczewskiego. Huelle jest autorem poczytnych powieści, zbiorów opowiadań, dramatów oraz książek poetyckich. Jego powieści zostały przełożone na kilkadziesiąt języków. Jubilat jest Laureatem Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Paszportu "Polityki", Pomorskiej Nagrody Literackiej i Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska. Był dyrektorem gdańskiego ośrodka TVP, obecnie pełni funkcję redaktora naczelnego pisma „Bliza”, a także jest związany z Teatrem Miejskim w Gdyni. Mieszka i tworzy w Gdańsku.

Aleksandra GrochowskaUrząd Miejski w GdańskuWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna