PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Jak oceniasz komunikację miejską w Gdańsku?

Jak oceniasz komunikację miejską w Gdańsku?
Transport publiczny jest ważnym ogniwem w systemie transportowym Gdańska. To właśnie od przyjętych rozwiązań, sposobu zarządzania ruchem oraz polityki transportowej zależy w dużym stopniu jakość życia naszych mieszkańców. Po przerwie, spowodowanej pandemią, wraca badanie dotyczące zadowolenia pasażerów komunikacji miejskiej.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
001_flaga(1)

Czy korzystasz regularnie z komunikacji miejskiej w Gdańsku? Częściej z autobusu czy tramwaju? Co jest ważniejsze – wyższa jakość komunikacji miejskiej czy atrakcyjne ceny biletów? To tylko kilka pytań z badania dotyczącego zadowolenia pasażerów z komunikacji miejskiej w Gdańsku.

- Wyniki przeprowadzanych wcześniej badań pomagały nam wprowadzać zmiany w organizacji transportu publicznego, tak by odpowiadały na potrzeby mieszkańców. Po dłuższej przerwie, ponownie zachęcam do wzięciu udziału w ankiecie, która stanowi cenne źródło informacji o oczekiwaniach pasażerów – mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

Ankieta jest anonimowa i zostanie przeprowadzona od 7 do 20 grudnia 2022 przez Referat Badań i Analiz Społeczno-Gospodarczych Wydziału Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Gdańsku we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego. Przed pandemią, takie badania były organizowane co roku, a ich wyniki pomagały zmieniać i organizować transport publiczny, tak by spełniał oczekiwania pasażerów. Ostatnie, przeprowadzone w 2019 roku badania, to ponad 11 tysięcy wypełnionych ankiet. Zachęcamy do udzielenia odpowiedzi także teraz. Wypełnienie ankiety zajmie nie więcej niż 10 minut, a dla miasta będzie stanowić cenne źródło informacji o oczekiwaniach i spostrzeżeniach pasażerów komunikacji miejskiej.

Ankieta zawiera m.in. pytania o:

  • ocenę komunikacji autobusowej,
  • ocenę komunikacji tramwajowej,
  • opinie na temat pracy kontrolerów biletów,
  • źródła informacji o komunikacji miejskiej,
  • opis typowej podróży komunikacją miejską.

Link do ankiety