PORTAL MIASTA GDAŃSKA

IX Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w Gdańsku

IX Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w Gdańsku
Od 7 do 14 lutego obchodzony będzie w Polsce Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. Z tej okazji wszyscy mieszkańcy i mieszkanki będący w związkach małżeńskich będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych wydarzeniach. Tegoroczny tydzień odbędzie się pod hasłem „Czas na miłość”.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Plakat_TM_v_7_pdf-1

Organizatorzy postawili w tym roku na psychoedukację. Wszyscy pragną miłości, jednak nadal potrzeba pogłębiania wiedzy i doskonalenia umiejętności, by budować trwały i szczęśliwy związek małżeński. Relację ważą, bo jak pokazują badania, ludzie w stabilnych, satysfakcjonujących związkach żyją dłużej, a dzieci szczęśliwych rodziców są szczęśliwe. W tegorocznej ofercie znalazło się pięć warsztatów:

  • „Porozumienie bez przemocy w związku” (7-8.02.)
  • „Weź Wasz związek na warsztat, o tym jak więzy rodzinne i przekaz międzypokoleniowy oddziałuje na nasze życie” (8.02.)
  • „Małżeństwo jako bieg długodystansowy-jak zadbać o dobrą kondycję relacji, czyli 7 zasad J.M.Gottmana” (9.02.)
  • „Małżeństwo-doświadczenie bliskości i oddalenia- przyspieszony kurs po 5-10-15…30 latach małżeństwa” (10.02)
  • „Konflikt w małżeństwie! Jak zarządzać emocjami?” (11.02.)

Nową propozycją jest „Kurs brydża dla małżeństw - od podstaw” i „Małżeński Turniej Brydżowy” (10-12.02.). Brydż to rozwijająca myślenie i pamięć rozrywka, a przede wszystkim współpraca w parze. Tu żeby wygrać, tak jak w małżeństwie, nie można grać tylko "na siebie".

Uczestnicy „O miłości w języku” rozmawiać będą z wybitnym językoznawcą prof. Jerzym Bralczykiem i jego żoną Lucyną Kirwil.  Spotkanie, którego pretekstem jest książka „Pokochawszy” poprowadzi Alicja Samolewicz-Jeglicka. Wydarzenie odbędzie się 11 lutego o godz.14.00 w Bibliotece Manhattan.

Na wszystkie wydarzenia, oprócz spotkania wokół książki „Pokochawszy” obowiązują zapisy. Szczegółowy program dostępny jest na stronie Tygodnia Małżeństwa w Gdańsku.

Tydzień Małżeństwa stanowi część inicjatywy Marriage Week International. Pierwsza edycja odbyła się w 1997 w Anglii. Dziś Marriage Week propaguje małżeństwo już w niemal 30 krajach, na 4 kontynentach, najczęściej w tym samym terminie 7-14 lutego. Kampania przypomina małżonkom o pięknie i korzyściach z budowania i umacniania bliskiej relacji płynącej ze spędzania czasu razem; przypomina o potrzebie, ale też inspiruje małżonków do rozwoju osobistego i wzbogacania umiejętności w kontaktach i relacji między sobą. W Polsce obchody Tygodnia Małżeństwa rozpoczęły się w 2015 roku w Gdańsku. Od 2018 roku ich organizatorem jest Fundacja Tydzień Małżeństwa. W tym roku w całej Polsce odbywa się on pod hasłem „Czas na miłość”.