PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Innowacyjne doradztwo zawodowe – sprawdź się w TalentRoomie

Od dawna szukasz pracy? A może chcesz ją zmienić, a dotychczasowe oferty nie spełniają Twoich oczekiwań? W końcu udaje Ci się. Trafiasz do biznesowego Centrum Trójmiasta, które z jednej strony daje wiele możliwości, z drugiej budzi respekt, a nawet strach. Gubisz się wśród wysokich, szklanych budynków, aż w końcu trafiasz na 34 piętro jednego z wieżowców, gdzie ma odbyć się rozmowa kwalifikacyjna. Pracodawca zamyka Cię w sali konferencyjnej i gasi światło. Zastanawiasz się co właściwie tu robisz. Zegar tyka, 35 pięter, 180 metrów wysokości, 12 wind i monitoring nie ułatwiają Ci wydostania się z tej sytuacji. Brzmi jak najgorszy koszmar? Witaj w TalentRoomie Gdańskiego Centrum Talentów. Pierwsza odsłona zabawy odbędzie się w piątek, 13 lipca o godz. 13.00.

A
A

TalentRoom powstał dla osób, które chciałyby poznać i sprawdzić się w kreatywnych metodach rekrutacji, a także odkryć lub potwierdzić swoje mocne strony i talenty.
Cały proces będzie przebiegał w trzech fazach. Przychodząc do Gdańskiego Centrum Talentów uczestnicy najpierw przejdą krótki warsztat z zakresu kompetencji. Następnie zostaną zamknięci w TalentRoomie. Tam, podczas rozwiązywania szeregu zagadek, sprawdzających ich umiejętności, będą obserwowani przez doradczynię zawodową. Na koniec ponownie spotkają się w sali warsztatowej, aby omówić wyniki swojej pracy.
Każdy uczestnik zabawy otrzyma informację dotyczącą tego jak radzi sobie ze stresem, jak współpracuje z grupą oraz jaką rolę przyjął podczas wykonywania zadań. Dowie się w czym się sprawdza i jakie kompetencje są kluczowe przy wykonywaniu poszczególnych etapów, a także co może być oceniane i na co zwrócić uwagę przy prawdziwej rekrutacji, przy użyciu podobnych narzędzi.

Co szczególnie istotne osoba uczestnicząca w TalentRoomie dowie się także jakie są korzyści z wykorzystania takiego sposobu rekrutacji, zarówno ze strony pracodawcy, jak i potencjalnego pracownika.
W grze, na zasadzie escape roomu, przydadzą się umiejętności analityczne, kreatywność i spostrzegawczość. Zadaniem grupy będzie znalezienie klucza i wydostanie się z pokoju w 60 minut. Żeby się to udało uczestnicy będą musieli rozwiązać szereg zagadek, znaleźć ukryte rekwizyty i sekretne schowki, a także rozszyfrować wiadomości, znaleźć klucze i kody. Wszystko, aby zdobyć wymarzoną posadę!

W lipcu TalentRoom odbędzie się trzykrotnie - w każdy piątek, począwszy od 13 lipca, zawsze o godzinie 13:00. Gra przeznaczona jest dla grup od 3 do 6 osób. Zapisu można dokonać indywidualnie lub całą grupą, mailowo na informacja@centrumtalentow.pl lub telefonicznie, pod numerem 58 500 56 30.

Escape roomy pojawiły się w Polsce około dwóch lat temu i szybko zyskały na popularności. Z czasem ewoluowały i obecnie nie są już tylko ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Stały się wyszukanym narzędziem rekrutacyjnym, którego popularność wiąże się z jednej strony z malejącym bezrobociem i brakiem rąk do pracy, a co za tym idzie chęcią zainteresowania potencjalnych kandydatów, z drugiej zaś, z potrzebą lepszego i bardziej wiarygodnego sprawdzenia przyszłych pracowników. Takie niestandardowe formy rekrutacji są obecne w branżach kreatywnych oraz IT, ale z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że wkrótce będą wykorzystywane także w innych obszarach.
W Polsce z takiej formy rekrutacji pracowników korzystają już m.in. GFT Polska, DaftCode czy banki - Credit Agricole i ING Bank Śląski.

 

Katarzyna Stasiewicz (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Gdański Urząd Pracy