Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Harcerze przygotowali grę miejską „7 Dni Westerplatte”

Odwiedzający teren Westerplatte mogą skorzystać z samoobsługowej gry miejskiej „7 Dni Westerplatte” przygotowanej przez Bałtycki Hufiec Gdańsk-Portowa im. Obrońców Westerplatte przy wsparciu Miasta Gdańska.

A
A

 - Od wielu lat z powodzeniem organizujemy różne gry miejskie na terenie Westerplatte, przybliżając historię tego miejsca i ludzi z nim związanych naszym podopiecznym – wyjaśnia hm. Artur Lemański, Komendant Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk-Portowa – Kilka lat temu wpadliśmy na pomysł organizacji gry samoobsługowej, którą rozgrywać będą harcerze podczas tzw. Zlotu Westerplatte, poprzedzającego uroczystości 1 września. Stworzyliśmy zatem system punktów na terenie półwyspu, który prowadzi przez kolejne etapy gry.

Grę 7 Dni Westerplatte  przygotowali harcerze z Bałtyckiego Hufca Gdańsk-Portowa im. Obrońców Westerplatte
Grę "7 Dni Westerplatte" przygotowali harcerze z Bałtyckiego Hufca Gdańsk-Portowa im. Obrońców Westerplatte
materiały prasowe

Do rozegrania pełnej gry po terenie dawnej Wojskowej Składnicy Tranzytowej wystarczy telefon z dostępem do internetu z zainstalowaną aplikacją do skanowania kodów QR. Gra poprowadzi uczestników przez siedem wrześniowych dni obrony Składnicy w 1939 r. oprowadzając jednocześnie po terenie Westerplatte i jego najważniejszych punktach.

Założeniem było stworzenie gry, którą będzie można rozegrać i przebyć w ramach spaceru po półwyspie. Pierwszy, startowy "kubik" znajduje się na zatoczce autobusowej na Westerplatte. Z gry można skorzystać do końca września, do czasu kiedy kubiki będą eksponowane.

Gra powstała w ramach projektu realizowanego przy udziale Biura Prezydenta Gdańska ds. Kultury.

Kubiki, na których znajdują się kody do skanowania z trakcie gry znajdują się na terenie półwyspu. Będą dostępne do końca września 2018 r.
Kubiki, na których znajdują się kody do skanowania z trakcie gry znajdują się na terenie półwyspu. Będą dostępne do końca września 2018 r.
materiały prasowe
Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy