Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Granty dla NGO na działania na rzecz integracji społecznej przyznane

Są już wyniki konkursu dla organizacji pozarządowych na działania kulturalne na rzecz integracji społecznej, wyrównywania szans i praw człowieka. Grant otrzymają trzy gdańskie organizacje. W puli było 50 tysięcy złotych.

A
A

Istotą konkursu było, aby przedstawione projekty sprzyjały integracji, aktywizacji i/lub rozwijaniu wiedzy, umiejętności i wrażliwości mieszkanek i mieszkańców Gdańska w obszarze różnorodności i równego traktowania.

Na konkurs wpłynęło 13 ofert, dofinansowanie otrzymały trzy organizacje, na następujące działania:

Fundacja Wspólnota Gdańska (19 000) na organizację Międzywyznaniowej Wigilii Oliwskiej. To wydarzenie, podczas którego duchowni wszystkich kościołów/związków wyznaniowych działających w Gdańsku zbierają się przy wspólnym stole, by modlić się według swego obrządku i złożyć życzenia wszystkim gdańszczanom. W programie wydarzenia także uroczyste odsłonięcie Szopki z Piasku - rzeźby przygotowanej przez trójmiejskich artystów, akcja zbierania przepisów, warsztaty kulinarne na świąteczne potrawy różnych kultur oraz spotkanie z religioznawcą lub kulturoznawcą na temat podobieństw i różnic w obchodzeniu świąt w różnych kulturach.

"Feeria" Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne (16 000) na realizację projektu Point of Youth. Młodzi punktują Nowy Port. Jego celem jest wspieranie aktywności nastoletnich mieszkańców Nowego Portu w życiu społecznym swojej dzielnicy oraz umacnianie działań, nakierowanych na integrację lokalnej społeczności. W ramach projektu odbędzie się cykl warsztatów dramowo-teatralnych, zwieńczonych interaktywnym spektaklem Teatru Forum.

Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego (15 000), które zorganizuje Słowiańską jesień. To cykl ośmiu spotkań o zróżnicowanej formie i skierowanych do różnych grup odbiorców. W programie znajdą się: koncert zespołu folkowego, spacer zielarski po gdańsku, dyskusję o książkach poruszających tematykę słowiańską, otwarcie czytelni słowiańskiej czy wspólne wysiewanie łąki miejskiej.

Zuzanna Gajewska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta
Referat Prasowy