Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańskie Pogotowie Opiekuńcze będzie miało nową siedzibę!

a około rok Gdańskie Pogotowie Opiekuńcze będzie miało nową siedzibę, u zbiegu ulic Sobieskiego i Wagnera w dzielnicy Suchanino. We wtorek, 16 października w obecności prezydenta Pawła Adamowicza i zastępcy prezydenta ds. polityki społecznej, Piotra Kowalczuka zostanie wmurowany kamień węgielny pod nową siedzibę Pogotowia. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00.

A
A

Ze względów technologicznych i z uwagi na ukształtowanie terenu budowa placówki rozpoczęła się już w marcu. Jej zakończenie planowane jest na czerwiec 2019 r. a rozpoczęcie działalności jesienią przyszłego roku. Obecnie Pogotowie ma swoją siedzibę przy ul. Leczkowa.

- Niestety, ciągle zbyt wiele dzieci i młodzieży ma już na stracie pokiereszowany życiorys – często z winy dorosłych. Dumny jestem, że Miasto Gdańsk stara się zapewnić wychowankom instytucjonalnej pieczy zastępczej jak najlepsze warunki rozwoju i bezpieczeństwo – mówi zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej, Piotr Kowalczuk. - Ta inwestycja to klucz i szansa na powrót do normalnego życia – podkreślił.

Po wmurowaniu kamienia w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Trzy Lipy 3 (budynek B, sala 002) odbędzie się konferencja z okazji Jubileuszu 70-lecia Gdańskiego Pogotowia Opiekuńczego.

Bożena Leszczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy