Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej

W zmienionej formie, ale bardzo uroczyście odbyły się Gdańskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Ze względu na pandemię wydarzenie zostało zorganizowane online za pomocą MS Teams. W spotkaniu, którego gospodarzem była Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska uczestniczyło ponad 200 osób - dyrektorzy placówek oświatowych, wyróżnieni nauczyciele oraz przedstawiciele władz miasta.

A
A

– Dzień Edukacji Narodowej to dla mnie zawsze okazja, aby podziękować i wyrazić swoją wdzięczność. Z okazji waszego święta składam serdeczne życzenia całej wspólnocie szkolnej. Troszczymy się o bezpieczeństwo wspólnoty, którą tworzą państwo jako nauczyciele, ale i państwa współpracownicy, uczniowie, uczennice, oraz rodzice. Bardzo dziękuję za całą przedszkolną i szkolną współpracę. – mówiła do uczestników spotkania prezydent Dulkiewicz.

Podczas uroczystości, życzenia dla grona pedagogicznego złożyli także Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta i Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych.

– W imieniu Radnych Miasta Gdańska i rodziców, bardzo dziękuję za wiedzę, którą przekazujecie dzieciom, ale przede wszystkim za troskę, opiekę i za wsparcie, które mają od państwa gdańskie uczennice i gdańscy uczniowie. Pandemia to ogromne organizacyjne, psychologiczne i pedagogiczne wyzwanie dla szkół. Dziękuję, że codziennie stajecie państwo na wysokości zadania i gdańskie szkoły, mimo bardzo trudnej sytuacji, świetnie funkcjonują. – życzyła Agnieszka Owczarczak przewodnicząca Rady Miasta.

– Chciałbym życzyć, żeby państwa codzienność była taka, jakiej oczekujecie. Żeby placówki szkolne i przedszkolne, w których pracujecie miały ciągły rozwój. – mówił podczas uroczystości Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych.

W tym roku, od prezydent Gdańska nagrody otrzymało 104 nauczycieli gdańskich szkół i placówek oświatowych, w tym 34 dyrektorów. Nagroda jest przyznawana za szczególne zaangażowanie na rzecz edukacji, zwłaszcza w odniesieniu do całej społeczności szkoły, czy przedszkola. Każda nagroda ma wymiar pieniężny i wynosi 6890 zł brutto.

Uroczystość uświetniły występy muzyczne, które transmitowane były z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdańsku znajdującej się przy ul. Gościnnej 4.

Marta Formella (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta
Referat Prasowy