Gdańsk prezentuje pierwsze w Polsce dzielnicowe naklejki
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Gdańsk prezentuje pierwsze w Polsce dzielnicowe naklejki

Gdańsk prezentuje pierwsze w Polsce dzielnicowe naklejki
Miasto Gdańsk jako pierwsze w Polsce utworzyło kolekcję elektronicznych naklejek z nazwami lokalnych dzielnic. Mieszkańcy oraz turyści mogą z nich korzystać, dodając je do relacji na Instagramie i Facebooku.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
gragika 2 ''Czytamy- nagrywamy'' (3)

W obu aplikacjach użytkownicy mają możliwość tworzenia bardzo popularnych RELACJI – zdjęć lub kilkunastosekundowych filmów, których cechą charakterystyczną jest to, że znikają z profilu po 24 godzinach od opublikowania. Internauci bardzo lubią ten format, chętnie z niego korzystają, aby dzielić się aktualnościami z życia prywatnego lub żeby oznaczyć miejsca swoich podróży. Ciekawym dodatkiem do relacji są naklejki lub GIFy – ruchome obrazki, których możemy używać, aby urozmaicić przekazywane treści i sprawić, że wyróżnią się na tle innych. 

- Postanowiliśmy wykorzystać ten pomysł i stworzyć własne, unikalne obrazki z nazwami wszystkich dzielnic Gdańska. Mamy nadzieję, że będą chętnie wykorzystywane przez mieszkańców, jak i osoby nas odwiedzające. Warto podkreślić, że jak dotąd żadne miasto w Polsce nie może się jeszcze pochwalić tego typu rozwiązaniem - mówi Marek Bonisławski, dyrektor Biura Prezydenta Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Pokaż gdzie jesteś

Aby znaleźć elektroniczne naklejki, w panelu wyszukiwania GIFów na Instagramie należy wpisać nazwę poszukiwanej dzielnicy Gdańska bez polskich znaków np. “brzezno” lub “strzyza” i bezpośrednio dodać ją do swojej relacji. W przypadku problemów z wyszukaniem, można rozszerzyć wyszukiwaną frazę o hasło “gdansk”. 

- Głównym celem powstania naklejek było stworzenie charakterystycznego elementu, którym będą mogli posługiwać się użytkownicy portali społecznościowych, dzieląc się swoimi doświadczeniami ze spacerów po Gdańsku - dodaje Marek Bonisławski.

Na obrazkach zobaczyć możemy nie tylko nazwę dzielnicy, ale także najbardziej kojarzony z nią element. Wybór charakterystycznego punktu jest efektem ankiety dla mieszkanek i mieszkańców przeprowadzonej na profilu @gdansk_official, a także konsultacji z przedstawicielami niektórych rad dzielnic. Przykładowo na naklejce przypisanej Matarni widzimy samolot, przy Stogach – słynne dźwigi nazywane żyrafami, a naklejka Brzeźna przedstawia chętnie odwiedzane przez spacerowiczów molo. 

“Dzielnicowe GIFy” to uzupełnienie gdańskiej kolekcji elektronicznych naklejek. W 2019 roku wprowadzone zostały m.in. grafiki z napisem Gdańsk czy wizerunkiem Neptuna. 

Gdańskie media społecznościowe: