Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk modernizuje chodniki

Niedługo rozpocznie się remont kolejnych ulic: Gałczyńskiego, Obrońców Wybrzeża i Jagiellońskiej. Prace prowadzone będą w ramach programu chodnikowego. Na tegoroczną edycję programu przeznaczono blisko 18 mln złotych. Od 2014 roku wyremontowano już ponad 63 km chodników.

A
A

Dla poszczególnych lokalizacji realizowanych w ramach programu chodnikowego, w pierwszej kolejności pozyskiwana jest dokumentacja projektowa, a następnie, po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, zlecane jest prowadzenie robót. Przetargi na poszczególne ulice ogłaszane są w pakietach aby maksymalnie zwiększyć tempo prac, każda ze startujących w przetargu firm mogła złożyć ofertę tylko na jeden obszar.

W tym roku ogłoszono już przetargi dla 19 ulic, z których 3  uzyskały pozytywny wynik i zostały rozstrzygnięte. Obecnie  na etapie realizacji robót jest obecnie 15 ulic. W Śródmieściu trwa modernizacja ciągu pieszego w ul. Tartacznej, a na Chełmie modernizacja ul. Hoena. W ramach programu zmodernizowane zostaną również chodniki w ul. Sienkiewicza, Sobotki we Wrzeszczu i Słonecznikowej i Altanki. W najbliższym czasie poprawi się stan nawierzchni w ul. Czajkowskiego, Chodkiewicza i Łukosiewicza.    

Wczoraj, 4 lipca podpisano  umowę na modernizację ulic: Gałczyńskiego, Obrońców Wybrzeża, Jagiellońskiej. Prace remontowe zakończą się w październiku 2018r, przeznaczono na nie ponad 3, 2 mln zł.

W najbliższym czasie poznamy oferty na opracowanie dokumentacji projektowej dla pakietu 23 kolejnych ulic: Barniewickiej,  Hestii, Westy, Woźnicy,  Przy Torze, Równej, Sandomierskiej, Uranowej, Karłowicza, Żelińskiego, Reymonta, Malborskiej, Wenedy, Porębskiego/Dulina, Goszczyńskiego, Zakopiańskiej, Wesołej, Tęczowej, Siennej, Sówki, Asesora, Stolnika i Za Murami. Modernizacja tych chodników planowana jest na  2019 roku. 

Gdański program chodnikowy jest realizowany od 2014 roku. W latach 2014 - 2017 wyremontowano łącznie ponad 63  km chodników.

Cała lista zmodernizowanych odcinków znajduje się na stronie DRMG. http://www.drmg.gdansk.pl/articles.php?cat_id=13

 

 

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy