Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk bez plastiku – 12 czerwca rozdajemy ekologiczne torby na zakupy

W środę, 12 czerwca, zapraszamy wszystkie gdańszczanki i gdańszczan po odbiór bezpłatnych materiałowych toreb oznakowanych logo kampanii „Gdańsk bez plastiku”. Czekamy od godziny 8:00 w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, Nowe Ogrody 8/12 na sali obsługi mieszkańców na parterze.

A
A

Z promocyjnej akcji będzie mogło skorzystać 2000 osób, bo tyle toreb zostało przygotowanych dla mieszkańców.

Od lutego w Gdańsku trwa kampania promująca rezygnację z plastiku w życiu codziennym. Nie jest to jednak rewolucja, a ewolucja, by na stałe zmienić nawyki szkodliwe dla środowiska. Kampania „Gdańsk bez plastiku” wskazuje na bardzo ważny problem: produkujemy za dużo przedmiotów plastikowych. Butelki, kubki, słomki, siatki jednorazowe rozkładają się długo, przez co dzisiaj żyjąc nieodpowiedzialnie i produkując zbyt wiele śmieci, powodujemy znaczne obciążenia jakości życia przyszłych pokoleń. Dlatego nasze miasto wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom. Jednak nie da się tego zrobić od razu, jest to metoda małych kroków, ale może je zrobić każdy z nas używając na przykład na zakupach toreb z ekologicznych materiałów czy produktów pochodzących z recyklingu. I takie właśnie torby będą rozdawane mieszkańcom.

Codziennie każdy z nas ma wpływ na to, jak będzie wyglądał nasz świat i nasze miasto, więc zachęcamy od przyłączenia się do akcji „Gdańsk bez plastiku”.

 

Na mieszkańców czeka 2000 bezpłatnych, ekologicznych toreb oznakowanych logo kampanii Gdańsk bez plastiku
Na mieszkańców czeka 2000 bezpłatnych, ekologicznych toreb oznakowanych logo kampanii "Gdańsk bez plastiku"
materiały prasowe
Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy