PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Estakada na ul. Elbląskiej nad torami PKP przejdzie gruntowny remont

Estakada na ul. Elbląskiej nad torami PKP przejdzie gruntowny remont
W najbliższych dniach planowane jest ogłoszenie przetargu na kompleksowy remont estakady nad torowiskiem PKP w ciągu ul. Elbląskiej. Remont dotyczy nitki w kierunku centrum Gdańska.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Wiadukt znajduje się nad jezdniami Trasy Sucharskiego i linią kolejową nr 226 Pruszcz Gdański – Gdańsk Port Północny. W ramach inwestycji przewidziano całkowitą rozbiórkę konstrukcji przęseł wiaduktu i częściową rozbiórkę korpusów podpór. Fundamenty filarów i przyczółków pozostaną do pełnego wykorzystania jako posadowienie konstrukcji wiaduktu po przebudowie. Wykonana zostanie nowa izolacja, ułożona zostanie również nowa nawierzchnia jezdni i chodników na dojściach do wiaduktu. Przewidziano również wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego oraz nowych dylatacji i łożysk. Ponadto wiadukt zyska nowe oświetlenie. Skarpy przy estakadzie zostaną wzmocnione i pojawią się na nich schody dla obsługi mostu.

Przetarg zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Otwarcie ofert przewidziano w połowie marca. Sama realizacja przewidziana jest do końca 2025 r.