PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska

Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska
3 czerwca 2023 r. Rada Miasta Gdańska kolejny raz otworzy przed mieszkańcami i turystami drzwi do Nowego Ratusza. Głównym celem „Dnia Otwartego” jest przybliżenie roli, jaką pełni rada miasta oraz zadań stojących przed gdańskimi radnymi.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Pierwsza sobota czerwca będzie dla mieszkańców okazją do spotkań z radnymi i zapoznania się ze specyfiką ich pracy podczas „Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska”. Nowy Ratusz, będący niegdyś siedzibą Wysokiego Komisarza Ligi Narodów, otworzy szeroko swoje drzwi, pokazując przed zwiedzającymi także miejsca na co dzień niedostępne. O historii tego niezwykłego, ocalałego z wojennych zawirowań budynku, opowiadać będą radni i licencjonowani przewodnicy PTTK. Podczas „Dnia Otwartego” goście będą mogli zasiąść za ławami Sali Obrad i stołem prezydialnym, porozmawiać z radnymi o ich pracy, zobaczyć odznaczenia przyznawane przez Radę, uroczyste stroje gdańskich rajców oraz wziąć udział w konkursie wiedzy „Rada Miasta bez tajemnic”. 

Nie zabraknie atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży. W budynku Nowego Ratusza oraz na dziedzińcu odbędą się m.in. pokazy i konkursy służb mundurowych, sprzętu Policji czy Straży Miejskiej. Swoje stanowiska otworzy dla odwiedzających także ogród zoologiczny i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk”. Będzie można potrenować na ergometrach wioślarskich, strzelanie dzięki Strzelnicy LOK w Gdańsku, czy wykazać się artystycznie na stanowiskach plastycznych. Dla najmłodszych nie zabraknie waty cukrowej, popcornu  i zdjęć z fotobudki. Występy młodych artystów z Pałacu Młodzieży, quizy i konkursy sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.

- Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska organizowany jest już po raz 18 i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem gdańszczan i turystów odwiedzających nasze miasto. Uważam, że to ważne, by przybliżać wszystkim chętnym charakter pracy rady miasta, jej obowiązki  i rolę, jaką pełni w mieście. Dzięki takim wydarzeniom gdańszczanie – szczególnie ci najmłodsi -  dowiadują się, jak ważna jest nasza praca i jaki wpływ ma na przyszłość miasta. Serdecznie zapraszamy, miło będzie nam się z Państwem zobaczyć – zachęca Agnieszka Owczarczak Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.

Sobota, 3 czerwca 2023 r. w godz. 09.00. – 13.00. Nowy Ratusz, ul. Wały Jagiellońskie 1. Wstęp wolny.

Dzień otwarty RMG 2023