Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Drogowa inwestycja przy lotnisku

Ogłoszono przetarg na budowę drugiej nitki ul. Słowackiego pomiędzy istniejącym skrzyżowaniem z ul. Spadochroniarzy a głównym wjazdem na teren Portu Lotniczego Gdańsk. Prace mają zakończyć się w maju przyszłego roku.

A
A

Ruszył  przetarg na budowę odcinka jezdni ul. Słowackiego, pomiędzy istniejącym skrzyżowaniem z ul. Spadochroniarzy, a głównym wjazdem na teren Portu Lotniczego Gdańsk. Druga nitka powstanie od strony północnej i usprawni kierowcom dotarcie na teren lotniska.

Projekt zakłada budowę drugiej jezdni o szerokości 7 m i dwóch pasach ruchu na długości około 372 m oraz wykonanie chodnika, wjazdów, przebudowę oświetlenia drogowego z dostosowaniem dla dwóch jezdni, budowę kanalizacji deszczowej oraz pasa lokalnej retencji wraz z przebudową sieci wodociągowej.

Prace mają potrwać do maja 2021. Otwarcie ofert zaplanowano na drugą połowę grudnia.  Inwestycja będzie realizowana ze środków  Budżetu Miasta Gdańska przy współfinansowaniu ze strony spółek Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o., MA Investment Sp. z o.o. i Interparking Polska Sp. z o.o.

Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska