PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Dobra zabawa w gdańskich dzielnicach

Dobra zabawa w gdańskich dzielnicach
50-Lecie powstania osiedla Zaspa, Viva Oliva, sportowe świętowanie w dzielnicy Aniołki, a także wydarzenia w Krakowcu-Górkach Zachodnich, Matarni i Pieckach-Migowie. W sobotę 8 czerwca będzie można świętować w różnych dzielnicach Gdańska. Nie zabraknie dobrej zabawy, poczęstunków i wspólnego spędzania czasu w sąsiedzkim gronie.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Spółdzielnia Mieszkaniowa “Młyniec” zaprasza wszystkich na obchody dwóch wyjątkowych jubileuszy, które odbędą się w dniach 8-9 czerwca. W tych dniach zaplanowano świętowanie 50-lecia osiedla Zaspa oraz 50-lecia zamknięcia lotniska Gdańsk-Wrzeszcz.

50 lat osiedla Zaspa

Od 50 lat osiedle Zaspa jest nieodłączną częścią tkanki społecznej Gdańska, stanowiąc miejsce nie tylko zamieszkania, ale także inspiracji, aktywności kulturalnej i rozwoju. W ciągu tych pięciu dekad Zaspa przekształciła się w jedną z najbardziej dynamicznych i zróżnicowanych dzielnic, będąc centrum życia społecznego i kulturalnego.

W związku z tym w sobotę, 8 czerwca zaplanowano wiele atrakcji aby uczcić ten wyjątkowy czas w historii osiedla. Będzie można uczestniczyć m.in. w odsłonięciu pamiątkowego obelisku (godz. 15.30 przy ul. Pilotów 3), zobaczyć przelot samolotu AN-2, pokaz skoków spadochronowych, prezentację szybowca i balon na uwięzi. O godz. 18.00 odbędzie się urodzinowy koncert a na zakończenie świętowania uczestników rozgrzeje fire show.

Również w tym samym dniu upamiętnione zostanie 50 lat od zamknięcia lotniska Gdańsk-Wrzeszcz. To miejsce, które przez długi czas pełniło funkcję ważnej bramy do świata dla mieszkańców Gdańska i regionu. Jego legenda jest nieodłączną częścią historii miasta i przypomina nam o przemianach, jakim podlega Gdańsk.

W niedzielę, 9 czerwca, w godz. 13.00-18.00 na placu przy sklepie Merkus przy ul. Pilotów 3 odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. Na uczestników będą czekały dmuchane place zabaw, karuzela, pokazy artystyczne, karaoke i poczęstunek.

Viva Oliva

W sobotę, 8 czerwca od godz. 12.00 do 18.00 w ramach święta dzielnicy Viva Oliwa odbędą się koncerty, pokazy, warsztaty, treningi, pchli targ, spacery z lokalnymi przewodnikami i działania plenerowe. Każdy znajdzie coś dla siebie i spędzi dzień w atmosferze relaksu i zabawy.

Tego dnia centrum dzielnicy – ulica Opata Jacka Rybińskiego i Plac Inwalidów Wojennych i Oliwski Ratusz Kultury - ożywają dzięki małym i dużym aktywnościom.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie organizatora: VIVA OLIVA · Oliwski Ratusz Kultury

Aniołkowo na Sportowo

Dzień dziecka na sportowo będzie świętowała dzielnica Aniołki. W sobotę, 8 czerwca, w godz. 10-13.00 na terenie Parku Zielonego im. Daniela Gralatha zaplanowano wiele atrakcji. Uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w konkurencjach sportowych, grze terenowej, warsztatach muzycznych i plastycznych oraz festiwalu talentów. Pośród aktywności znalazły się także spotkania z alpakami, loterie z nagrodami, malowanie i poczęstunek. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Mundurowy Dzień Dziecka w Matarni

Rada Dzielnicy Matarnia i Gdański Archipelag Kultury zapraszają 8 czerwca, w godz. 10.00-15.00, na festyn, który odbędzie na terenie policyjnym, przy ul. Harfowej 60. Swoją siedzibę ma tam Oddział Prewencji Policji. 

Wśród atrakcji znalazły się dmuchane zamki i zjeżdżalnie, występy aktorów z Teatru Miniatura, występy muzyczne zespołów, orkiestr dętych i solistów, warsztaty kreatywne GAK, a także pokazy ratownictwa medycznego, pokazy tresury psów służbowych, techniki i taktyki oraz zatrzymania przestępców. Dla uczestników wystąpi Dawid Albaaj i DJ.

Festyn w Krakowcu - Górkach Zachodnich

Rada Dzielnicy Krakowiec - Górki Zachodnie zaprasza mieszkańców na przedwakacyjny festyn dzielnicowy, który odbędzie się w sobotę, 8 czerwca, w godz. 10.00 -14.00, na terenie Szkoły Podstawowej nr 62 przy ul. Kępnej 38. 

Na uczestników będą czekały konkursy z nagrodami i dmuchańce bez limitu oraz słodki poczęstunek,  grill i pyszna zupa.

Kino plenerowe w Pieckach - Migowie

Rada Dzielnicy Piecki - Migowo, podobnie jak inni radni gdańskich dzielnic, kończy w czerwcu kadencję. Z tej okazji zaprasza mieszkańców na Nocne Kino w plenerze, na film pt.

Film "Asteriks i Obeliks. Imperium smoka" będzie można obejrzeć w sobotę, 8 czerwca, o godz. 21.00 w Multiparku Morena przy ul. Królewskie Wzgórze.

- Chcielibyśmy podziękować w ten sposób mieszkańcom za owocną pracę i współpracę. Dodatkowo przygotujemy słodko - słony poczęstunek, ognisko i możliwość upieczenia kiełbasy - zapowiadają radni.