Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Coraz mniej czasu na wymianę Karty Mieszkańca

Tylko do końca sierpnia można wymienić Kartę Mieszkańca na Kartę Mieszkańca ze zdjęciem, aby we wrześniu skorzystać z gdańskiej oferty komunikacyjnej.

A
A

Mieszkańcy powinni to zrobić do końca wakacji ponieważ od 1 września podróżowanie pociągami SKM/PKM i POLREGIO w ramach zakupionego biletu okresowego ZTM będzie możliwe tylko z Kartą Mieszkańca ze zdjęciem.

Posiadacze Karty Mieszkańca oraz biletu okresowego na komunikację miejską w sieci ZTM w Gdańsku mają w tym roku po raz pierwszy w historii możliwość podróżowania po Gdańsku na jednym bilecie zarówno tramwajami, autobusami, jak i pociągami SKM/PKM, POLREGIO. To ogromne ułatwienie dla pasażerów, gdy na jednym, wspólnym bilecie mogą korzystać z połączeń kilku operatorów.

Wnioski o wymianę kart będą przyjmowane również po 1 września, jednak od tego dnia korzystanie z uprawnień do przejazdów pociągami SKM/PKM i POLREGIO na terenie Gdańska na podstawie biletu okresowego ZTM będzie możliwe wyłącznie po okazaniu Karty Mieszkańca ze zdjęciem.

Oferta dotyczy tylko imiennych biletów okresowych ZTM. To oznacza, że osoby posiadające bilet na okaziciela nie pojadą na jego podstawie ww. pociągami.

Jak wymienić Kartę Mieszkańca na Kartę Mieszkańca ze zdjęciem

Można to zrobić na dwa sposoby: tradycyjnie lub online. Tradycyjnie - w Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca przy al. Grunwaldzkiej 148, (czynne od pon. do pt. od 08.00 do 18.00 i w sob. od 10.00 do 16.00). Do wniosku należy dołączyć papierową wersję swojego zdjęcia. Koszt wymiany Karta Mieszkańca na Kartę Mieszkańca ze zdjęciem to zaledwie 2 zł.

Można też złożyć wniosek o wymianę Karty Mieszkańca na Kartę Mieszkańca ze zdjęciem online na stronie internetowej jestemzgdanska.pl.

Kto powinien wymienić swoją Kartę Mieszkańca na Kartę Mieszkańca ze zdjęciem

Wszystkie osoby posiadające zarówno Kartę Mieszkańca, jak i imienne okresowe bilety na sieć ZTM w Gdańsku, korzystające w ramach uprawnień z przejazdów kolejami SKM/PKM/POLREGIO na terenie Gdańska. Powinni to zrobić także tegoroczni gdańscy maturzyści, którzy rozpoczną studia i stracą uprawnienia do dotychczasowych bezpłatnych przejazdów. Od października, chcąc nadal korzystać z komunikacji miejskiej i - ewentualnie – z przejazdów kolejami SKM/PKM/POLREGIO na terenie Gdańska, powinni złożyć wnioski o wymianę swoich Kart Mieszkańca na Karty Mieszkańca ze zdjęciem.

Kto nie musi wymienić swojej Karty Mieszkańca na Kartę Mieszkańca ze zdjęciem

Dzieci i młodzież korzystające z pakietu bezpłatnych przejazdów w ramach Karty Mieszkańca. Należy pamiętać, że w ich przypadku darmowe korzystanie z komunikacji miejskiej nie oznacza prawa do korzystania z bezpłatnych przejazdów SKM/PKM/POLREGIO.

karta1200-625
Dagmara Szajda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku