PORTAL MIASTA GDAŃSKA
';
PL | EN | DE

Chcesz być lepszym rodzicem? Zapisz się na panel

Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień zaprasza na Spotkania Edukacyjne wzmacniające kompetencje rodzicielskie. Odbywać się one będą cyklicznie, w każdy wtorek w godzinach od 16.30 do 18.45, w formule online na platformie ZOOM. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

A
A

Zaplanowane spotkania odbywać się będa w ramach Poradni Zdrowego Życia. Jej głównym celem jest umacnianie zdrowia młodych gdańszczan poprzez zwiększenie wiedzy na temat swojego zdrowia w zakresie życia wolnego od uzależnień. To także zwiększanie kompetencji rodziców i opiekunów w zakresie wykrywania używania przez dzieci i młodzież substancji psychoaktywnych oraz postępowania wychowawczego.

Panel dotyczy uzależnień cyfrowych i chemicznych. Rodzice będą mieli możliwość zapoznania się z najczęstszymi objawami wstępnej fazy uzależnień i uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Po spotkaniu edukacyjnym będzie można umówić się na konsultacje w ramach Poradni, która obejmuje dwa programy wczesnej interwencji.

Program profilaktyki uzależnień behawioralnych (cyfrowych) - do trzech spotkań

Dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 18 lat, program opiera się na maksymalnie trzech spotkaniach odbywających się w dwutygodniowych odstępach, skierowanych do dzieci i rodziców.

Do udziału w programie zapraszamy, gdy:

  • istnieje podejrzenie, że dziecko zbyt wiele czasu poświęca na korzystanie z komputera czy telefonu,
  • zachowanie dziecka w przypadku prób ograniczenia tego czasu jest niepokojące,
  • dziecko zaniedbuje swoje obowiązki, ciężko jest się z nim porozumieć,
  • zmieniło się zachowanie dziecka, co wzbudza niepokój.

Program profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych – do czterech spotkań

Dla młodzieży w wieku 13 – 18 lat, program opiera się na maksymalnie czterech spotkaniach odbywających się w tygodniowych bądź dwutygodniowych odstępach, skierowanych do dzieci i rodziców.

Do udziału w programie zapraszamy gdy:

  • istnieje podejrzenie, że dziecko miało kontakt z alkoholem, marihuaną lub innymi substancjami (legalnymi lub nielegalnymi),
  • dostrzegalne są niepokojące zmiany w funkcjonowaniu dziecka (zmiana środowiska, nawyków),
  • istnieje obawa, że dziecko się uzależni,
  • otoczenie uważa, że czas, aby skorzystać z pomocy specjalisty.

Spotkania edukacyjne w formule online

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach dla rodziców, ale także samymi programami Poradni Zdrowego Życia, mogą się przyłączać do spotkań online odbywających się na platformie ZOOM. Tam konieczne będzie wpisanie odpowiedniego numeru spotkania oraz hasła, które podane są poniżej:
Meeting ID: 926 6395 2054
Passcode: 786108

Patryk Rosiński (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta
Referat Prasowy