PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Chcę być lepsza/y dla bliskich

Chcę być lepsza/y dla bliskich
Mieszkanki, mieszkańcy Gdańska wykazujący zachowania przemocowe wobec bliskich, uzyskają informację o terapii oraz specjalistyczną pomoc, pod całodobowym numerem tel.: 58 511 01 21. Oferowane wsparcie jest bezpłatne.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Wystarczy zadzwonić pod wskazany numer telefonu Ośrodka Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie tudzież napisać na adres e-mail: mopr-wsparcie@gdansk.gda.pl, aby otrzymać konkretną pomoc przede wszystkim psychologiczną.

Zawalcz o siebie i rodzinę

Po konsultacji specjalistka, specjalista OIK skieruje osobę z problemem agresji wobec bliskich do udziału w odpowiednim pomocowym, profilaktycznym programie. Potrzebujący mogą wziąć udział np. w psychologiczno-terapeutycznym, podczas którego prowadzący postara się zmotywować osoby z problemem przemocy do pracy nad zmianą postaw. Podpowie też m.in. jak radzić sobie z niepożądanymi emocjami, by nie doszło do sytuacji skrajnych. W ramach tego programu odbywają się indywidualne oraz grupowe sesje z psychologiem. Mieszkanki i mieszkańcy mogą również wziąć udział w poradnictwie dotyczącym kontroli zachowań. To wsparcie w formie konsultacji indywidualnych. Specjalista poradzi m.in. jak łagodzić napięcia i rozmawiać z bliskimi tak, by ich nie ranić. Podpowie, jak poprawić, odbudować relacje w rodzinie. Osoby wykazujące zachowania przemocowe mogą też uczestniczyć w programie o charakterze korekcyjno-edukacyjnym. Co istotne, działania terapeutyczne, pomocowe – m.in. ich zakres i czas trwania – są tak prowadzone, by były jak najbardziej skuteczne i przyniosły zamierzony efekt dla beneficjentów.

Bezpłatne wsparcie, terapia adresowane są też do uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy, którzy mają problem z zachowaniami agresywnymi. Dzwoniąc pod numer tel.: +48 508 293 279 (czynny od poniedziałku do soboty, w godz. 8.00 – 20.00) otrzymają oni pomoc w języku ukraińskim oraz wskazanie, gdzie i z jakiej oferty warto skorzystać.

Symboliczna fot. stop przemocy, źródło Pixabay (Tumisu)
Wystarczy zadzwonić pod wskazany numer telefonu Ośrodka Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie tudzież napisać na adres e-mail: mopr-wsparcie@gdansk.gda.pl.
źródło: Pixabay (Tumisu)

Bądź po dobrej stronie

Przypomnijmy, że proponowane, nieodpłatne wsparcie jest uruchomione w ramach długofalowej kampanii MOPR pt. „Bądź po dobrej stronie. Chcę być lepsza/y dla bliskich”, przeciwdziałającej przemocy domowej. Ma ona charakter pomocowy, informacyjny i profilaktyczny oraz wpisuje się w kampanię społeczną „Gdańsk Miastem Równości”. Szczegółowe wiadomości o prowadzonych działaniach, programach na rzecz mieszkanek, mieszkańców doświadczających społ. problemu oraz o terapii dla osób wykazujących agresję, dostępne są również na stronie „Dom bez przemocy”, gdańskiego MOPR.