Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Cebulki kwiatów ozdobnych – bezpłatnie dla gdańszczan

„Gdańsk w tulipanach. Ukwiecamy balkony i ogródki przydomowe” – to nazwa projektu edukacyjnego Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku, podczas której urzędnicy przekażą (bezpłatnie!) mieszkańcom blisko 25 tysięcy cebulek 20 odmian tulipanów, krokusów, narcyzów i lilii ogrodowych. Cebulki będą wydawane w środę 12 października od godziny 10.00 do rozdania wszystkich opakowań (najpóźniej do godziny 19.00) na parterze budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Kartuskiej 5.

A
A

Przekazywanie cebulek do nasadzeń jesiennych ma na celu inspirowanie mieszkańców Gdańska do ukwiecania najbliższego otoczenia miejsc zamieszkiwania – parapetów okiennych, balkonów, tarasów i ogródków przydomowych.

W tym roku zakupiono cebulki 20 odmian tulipanów i krokusów, narcyzów i lilii ogrodowych. Zestawy cebulek tulipanów i narcyzów (po 5-7 szt.), krokusów (po 10 szt.) zapakowane są w torebki zaopatrzone w informacje o roślinie, zalecenia dotyczące uprawy oraz informację o samym projekcie. Każda osoba będzie mogła otrzymać maksymalnie po 3 opakowania wybranych przez siebie cebulek.
Wydział Środowiska gdańskiego magistratu przygotował łącznie 4300 sztuk opakowań cebulek kwiatów ozdobnych, które zostaną rozdane nieodpłatnie wśród mieszkańców naszego miasta.

Wykonanie oznakowań woreczków z cebulkami oraz ich dystrybucja zostały powierzone podopiecznym gdańskiej Fundacji „Sprawni Inaczej”.


Bezpłatne przekazywanie mieszkańcom cebulek kwiatowych odbędzie się po raz drugi. Po raz pierwszy miało miejsce w ubiegłym roku. Jest to kontynuacja projektu rozdawania mieszkańcom nasion kwiatów, czyli akcji „Posiej nas”, w ramach której od 2008 roku mieszkańcom rozdano blisko 100 000 nasion kwiatów ozdobnych – maciejek, słoneczników i innych!

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy