PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Casting do spektaklu Miejskiego Teatru Miniatura

Casting do spektaklu Miejskiego Teatru Miniatura
Teatr Miniatura zaprasza dzieci od 8 do 12 lat do udziału w rocznej teatralnej przygodzie, która zakończy się wystawieniem profesjonalnego spektaklu pt. „Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi”. Pierwszy etap castingu potrwa do środy, 28 września. Szczegóły, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępne są na stronie www.teatrminiatura.pl.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Na Dzień Dziecka w przyszłym roku odbędzie się premiera „Bajki o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi” – muzycznego spektaklu familijnego z udziałem dzieci i aktorów Teatru Miniatura, który będzie prezentowany na Dużej Scenie. Przygotowania zaczną się już w tym roku – do 28 września dzieci w wieku od 8 do 12 lat chcące wziąć udział w przedstawieniu mogą przysyłać swoje zgłoszenia wraz z nagraną piosenką, a 2 października wybrane przez artystów osoby zostaną zaproszone na casting, a raczej – jak mówi reżyserka projektu, Agnieszka Płoszajska – antycasting, bo nie trzeba być wystylizowanym i poprawnym, liczą się umiejętność współpracy, otwartość i wyobraźnia. Agnieszka Płoszajska jest aktorką i reżyserką, która wraz z mężem, dramatopisarzem Emilem Płoszajskim, specjalizuje się w realizacji muzycznych spektakli familijnych. Na casting zapraszamy dziewczynki i chłopców.

Na pierwszy etap castingu, do 28 września, trzeba wysłać wypełnioną kartę zgłoszenia (pobraną ze strony teatru) oraz link do niepublicznego nagrania na YouTube z krótkim wstępem, gdzie uczestnik castingu opowiada o sobie i swoich zainteresowaniach, oraz wykonaniem dowolnej piosenki – można ją zaśpiewać a capella lub z wybranym podkładem. Komplet należy przesłać na adres edukacja@teatrminiatura.pl (w tytule wpisać: CASTING: grupa projektowa) do 28 września 2022. 

Wybrane osoby wezmą udział w drugim etapie castingu, który odbędzie się 2 października od 13.00 (zaproszone osoby zostaną powiadomione o konkretnej godzinie castingu). Potem wybrani uczestnicy wezmą udział w rocznym cyklu warsztatów teatralnych: aktorskich, muzycznych i choreograficznych, które poprowadzą profesjonalni twórcy teatralni. Warsztaty będą odbywały się według ustalonego harmonogramu w poniedziałki w godzinach 19.00–21.00 i rozpoczną się 10 października 2022. Próby do spektaklu odbędą się od 15 do 27 maja. Premiera przewidziana jest na 27 maja.

Uczestnictwo w castingu jest bezpłatne. Termin przesyłania zgłoszeń: 28 września 2022

Karta zgłoszenia dostępna na stronie www.teatrminiatura.pl. Oryginał podpisanej karty zgłoszenia należy przynieść na casting. Adres mailowy: edukacja@teatrminiatura.pl (w tytule CASTING: grupa projektowa). Udział w rocznych warsztatach (4 spotkania miesięcznie): 200 zł na miesiąc.

001_flaga(1)