Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Bezpieczny i aktywny senior!

„Bezpiecznie i aktywnie” – to hasło kiermaszu informacyjnego, wykładów i prezentacji dla seniorów, który odbędzie się w czwartek, 25 października, w godzinach od 9.00 do 13.00, w Domu Technika NOT przy ul. Rajskiej 6 w Gdańsku.

A
A

Gdańszczanki i gdańszczanie 60 plus będą mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą poradniczą, zdrowotną, rehabilitacyjną, pomocową, kulturalną i aktywizującą m.in. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Komendy Wojewódzkiej Policji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej oraz wielu innych instytucji i organizacji pozarządowych, działających na rzecz seniorów.

O bezpieczeństwie opowiedzą przedstawiciele gdańskiej Policji, swoją ofertę dla seniorów przedstawi także Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji. W punkcie gdańskiego MOPR będzie można zasięgnąć porad m.in. w zakresie usług opiekuńczych, aktywizacji społecznej i życiowej, oferty wsparcia i bezpieczeństwa ekonomicznego.

Serdecznie zapraszamy!

Głównymi organizatorami otwartego, czwartkowego spotkania są: ZUS w Gdańsku i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Wydarzenie wpisuje się w obchody Gdańskich Dni Seniora 2018.

Sylwia Ressel (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku