Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Będzie się działo podczas seniorskich andrzejek

Lanie wosku, wróżby z fusów, klucza, chmur, artystyczne przebieranki i wspólna zabawa – wypełnią andrzejkowe spotkanie w piątek 29 listopada, w Dziennym Domu „Senior- Wigor Świętej Barbary”, przy ul. św. Barbary 3 w Gdańsku. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00.

A
A
Andrzejki w Senior - Wigor Świętej Barbary 2 - 2018.

W andrzejkowej zabawie udział wezmą m.in. gdańszczanki i gdańszczanie 60+ z dziennych domów pomocy, klubów seniora. Do uczestnictwa w spotkaniu zachęcamy również samotne, starsze osoby z gdańskich dzielnic. To propozycja dla aktywnych osób, które chcą w miłej, integracyjnej atmosferze spędzić czas, dla seniorek i seniorów ceniących kontakt z ludźmi i tradycję. Motywem spotkania są naturalnie wróżby wszelakie. W programie imprezy przewidziano również atrakcje artystyczne i kulinarne. W spotkaniu udział wezmą też przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, którzy będą informować i edukować osoby starsze w zakresie szeroko rozumianego, seniorskiego bezpieczeństwa. Z kolei przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku doradzą zainteresowanym, gdzie znaleźć wsparcie m.in. poradnicze, psychologiczne czy w zakresie usług opiekuńczych.

– Mam nadzieję, że to andrzejkowe, seniorskie spotkanie sprzyjać będzie integracji, nawiązywaniu trwałych przyjaźni oraz edukacji – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. - Życzę wspaniałej imprezy.

Piątkowe spotkanie jest kolejnym z tegorocznego cyklu przedsięwzięć organizowanych w ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2019”, zainicjowanego m.in. przez gdański MOPR i prowadzonego w partnerstwie z placówkami wsparcia dla sędziwych mieszkańców (tym razem to DD „Senior-Wigor Św. Barbary” i „Gdański Wigor” Dzienny Dom Seniora) oraz KMP w Gdańsku. Służy on aktywizacji, integracji, nawiązywaniu przyjaźni osób starszych.

Andrzejki w Senior - Wigor Świętej Barbary 3 - 2018.(1)
Sylwia Ressel (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku