Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Będzie remont basenu przy ul. Reja

Ogłoszono przetarg na przebudowę pływalni znajdującej się w Zespole Szkół Energetycznych przy ul. Reja w Gdańsku. To nie jedyna inwestycja planowana w szkole - powstanie jeszcze budynek dydaktyczny z pracowniami, a także niewielka elektrownia wiatrowa.

A
A

9 miesięcy potrwa przebudowa basenu przy ul. Reja w Gdańsku. Ogłoszono przetarg na realizację zadania, które obejmować będzie remont całego budynku pływalni. Basen ma 25 metrów długości. Cała powierzchnia użytkowa pływalni to 1 265,00 m2. Oprócz samej niecki basenu, przebudowane zostaną także szatnie z zapleczem. Prace prowadzone będą również w kilku salach dydaktycznych ZSE, gdzie Wykonawca wymieni posadzki i pomaluje ściany.

W zakresie inwestycji znalazło się także wykonanie wewnętrznej instalacji teletechnicznej – okablowanie strukturalne, instalacja monitoringu telewizji dozorowej CCTV i nagłośnienia. Wyremontowany zostanie także węzeł ciepła i instalacja elektryczna wraz z instalacją wodno-kanalizacyjną.

To nie jedyna inwestycja planowana w Zespole Szkół Energetycznych. Powstanie tam pawilon dydaktyczny.  Budynek o wymiarach 31,49 x 14,56 m będzie jednopiętrowy, wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje. Pracownie, z których korzystać będą uczniowie szkolący się w zawodach technik energetyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik elektryk, elektryk w branży budownictwa powstaną w 8 miesięcy od daty podpisania umowy. W budynku będzie mieściła się sala egzaminacyjna, dwie sale zajęć, a także pomieszczenia higieniczno-sanitarne, pomocnicze i magazyn. Na dachu budynku zostaną zamontowane urządzenia energetyki odnawialnej. W sąsiedztwie budynku zostanie również wykonana niewielka elektrownia wiatrowa – przewiduje się montaż dwóch wiatraków o wysokości ok. 13-14 m.

Otwarcie ofert zaplanowano na 6 marca. Prace potrwają 8 miesięcy od daty podpisania umowy.

W imieniu Gminy Miasta Gdańska zadanie te koordynuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy