Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

„Artystyczne Spotkania" łączą pokolenia

Ponad setka przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, a także seniorów zaprezentuje się przed publicznością podczas IX Przeglądu „Artystyczne Spotkania” w Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” na gdańskich Stogach (ul. Hoża 4), który odbędzie się 7 czerwca w godzinach 10.00-13.00. Impreza jest otwarta dla wszystkich gości.

A
A

- Gdańskie przedszkolaki mają wiele talentów, którymi dzielą się ze starszymi gdańszczanami. Spotkania takie jak to, pozwalają miło spędzić czas i cieszyć się sobą nawzajem. Sprawiają także, że osoby starsze czują się potrzebne i docenione. To szczególnie ważne dla tych seniorów, którzy na co dzień nie mają bliskiej rodziny i czują się osamotnieni – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

 

W programie przeglądu znalazły się przedstawienia teatralne, piosenki, pokazy taneczne oraz prezentacja prac plastycznych. Przy sprzyjającej aurze wszystkie pokazy oraz wystawa odbędą się w ogrodzie DPS. Na wszystkich uczestników czekają drobne upominki, ale najważniejszą nagrodą będzie możliwość pokazania swoich talentów przed życzliwą i entuzjastyczną publicznością, którą co roku gromadzą „Artystyczne Spotkania”.

 

-Tegoroczne wydarzenie będzie przeglądem twórczości artystycznej dzieci, młodzieży i seniorów. – „Artystyczne Spotkania” to świetna okazja do integracji międzypokoleniowej – mówi Ewa Zawadzka, dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Ostoja”. – Jak co roku do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli, ale także mieszkańców Stogów, Krakowca, Przeróbki i Olszynki. Głównym celem naszego przedsięwzięcia jest wzajemne poznanie oraz propagowanie form aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego.

Spotkania artystyczne 2017.JPG
Spotkania artystyczne 2017.JPG
brak autora

           

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy