Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

8 czerwca - Baltic Sea Youth Camp

Już w ten weekend w Hotelu Orle na Wyspie Sobieszewskiej, młodzież będzie bawić się, spędzać aktywnie czas, ale przede wszystkim – dyskutować o sprawach bieżących, budowaniu poczucia odpowiedzialności, przynależności i jedności.

A
A
TBSYC www.JPG

8 czerwca, rejestracja na Baltic Sea Youth Camp będzie trwała od godz. 10.00 do 18.00. Będzie to możliwe zarówno w Hotelu Orle bądź na lotnisku. Szczegóły rejestracji, jak i pełen plan wydarzeń znajdują się na stronie wydarzenia: www.balticyouthcamp.org

Współpraca subregionalna państw nadbałtyckich wraz ze Związkiem Miast Bałtyckich, Euroregionem Bałtyk i Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, przy wsparciu PA Kultura, zapoczątkowała inicjatywę na rzecz zwiększenia uczestnictwa młodzieży w regionie Morza Bałtyckiego poprzez zaproszenie młodzieży na inspirujący Obóz Młodzieżowy Regionu Morza Bałtyckiego 2019. Obóz odbędzie się w dniach poprzedzających doroczne forum strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego w Gdańsku 2019 roku. Trzydziestu uczestników obozu młodzieżowego weźmie udział w dorocznym forum, aby głos młodzieży znalazł się w centrum strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego.

Podczas obozu będzie rozwijana i pisana Deklaracja Młodzieży Bałtyckiej - pisemne podsumowanie pomysłów i przemyśleń uczestników młodzieżowych. Deklaracja zostanie przedstawiona politykom i interesariuszom w ostatnim dniu obozu młodzieżowego oraz na dorocznym forum EUSBSR.

Mateusz Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy