Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

39 dzieci urodziło się dzięki dofinansowaniu z gdańskiego programu in vitro

Do końca września 39 dzieci urodziło się a 137 kobiet jest w ciąży dzięki dofinansowaniu z gdańskiego programu in vitro. Gdańsk to pierwsze na Pomorzu miasto, które podjęło decyzję o wsparciu prokreacji mieszkańców.

A
A

Program dofinansowania in vitro jest realizowany w Gdańsku od października ubiegłego roku i zakłada wsparcie finansowe dla par chcących skorzystać z procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Maksymalnie miasto dokłada 15 tys. zł na parę (po 5 tys. zł do maksymalnie trzech prób).

 

- Ten program to świetnie zainwestowane pieniądze gdańszczan. Cud narodzin spełnia się na naszych oczach - mówi zastępca prezydenta ds. polityki społecznej, Piotr Kowalczuk.

Program w Gdańsku realizują trzy, wybrane w konkursie, kliniki: InviMed w Gdyni, Kliniki i Laboratoria Medyczne INVICTA oraz Klinika Gameta Gdynia.

 

W tym roku z budżetu Gdańska na dofinansowanie in vitro przeznaczono 1, 1 mln zł, z tego milion złotych na sfinansowanie procedury zapłodnienia pozaustrojowego a 100 tys. zł na działania edukacyjne i wsparcie psychologiczne.

Bożena Leszczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy