PORTAL MIASTA GDAŃSKA
Logo Unii Europejskiej

W niedzielę – już po raz drugi - zostanie wręczona Gdańska Nagroda Równości

W niedzielę – już po raz drugi - zostanie wręczona Gdańska Nagroda Równości
Uhonorowanie osób, które w szczególny sposób działają na rzecz praw człowieka i przeciwdziałania wykluczeniom w Gdańsku – to główna idea ustanowionej przez prezydenta Pawła Adamowicza Gdańskiej Nagrody Równości. Laureatów tegorocznej edycji Nagrody poznamy w niedzielę, 9 grudnia o godz. 12 w ECS. Nominowanych było osiem osób.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Prezydent Paweł Adamowicz wręczy Gdańską Nagrodę Równości w przeddzień przypadającego 10 grudnia Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Uroczystość odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności.

Wnioski nominacyjne o przyznanie nagrody, z odpowiednim uzasadnieniem, mogła składać każda mieszkanka i mieszkaniec Gdańska, po zebraniu minimum 10 osób wspierających nominację. W tym roku wpłynęło 11 wniosków, w których nominowano osiem osób. Warunkiem nominacji były szczególne działania w kreowaniu nowatorskich pomysłów i śmiałych idei w zakresie równych szans, sprawiedliwości społecznej i przeciwdziałania dyskryminacji czy bohaterski czyn w obronie praw człowieka.

Niedzielna Gala będzie częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Z tej okazji wykład na temat Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka wygłosi prof. Jerzy Zajadło.

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji Gdańską Nagrodę Równości w kategorii „Wizjoner, Wizjonerka” otrzymała Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska - założycielka firm JobHunter oraz business coach. Nagrodę w kategorii „Praktyk, Praktyczka” otrzymał Piotr Bogdanowicz - dyrektor Szkół Programów Indywidualnych, malarz, nauczyciel plastyki i historii sztuki. Nie przyznano Nagrody Równości w kategorii, „Bohater, Bohaterka”. W tym roku zrezygnowano z kategorii Nagród.


Laureaci pierwszej Gdańskiej Nagrody Równości: Piotr Bogdanowicz i Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska z synem
Laureaci pierwszej Gdańskiej Nagrody Równości: Piotr Bogdanowicz i Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska z synem
fot. Grzegorz Mehring/ www.gdansk.pl