Umowa na dofinansowanie planetarium podpisana

W czwartek, 21 grudnia 2017 r. Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin podpisali umowę o dofinasowanie dla projektu pn. „Rozbudowa i przebudowa Kaponiery Południowej na potrzeby kulturalno-wystawiennicze wraz z salą sferyczną, a także rekonstrukcją odcinka muru Carnot’a, na terenie Centrum Hewelianum w Gdańsku.

Umowa na dofinansowanie planetarium podpisana
A
A
data publikacji: 22 grudnia 2017 r.

W dniu 24 października 2017 r Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dofinansowanie dla Gminy Miasta Gdańska w wysokości 15 052 157,11 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wraz z rekomendacją do podpisania umowy. Całkowita wartość inwestycji wynosi 21 778 998,76 zł. Jej realizacja rozpocznie się w połowie 2018 r. i zakończy się w 2020 r.

- Powstające planetarium będzie jedynym tego typu miejscem w Gdańsku i mamy nadzieję, wielką atrakcją. Konsekwentnie dążymy do rozbudowy systemu fortów Centrum Hewelianum oraz unowocześniania znajdujących się tam obiektów, tak, aby połączyć istniejące historyczne budynki, miejsca wystawowe i sale edukacyjne w spójny kompleks – mówi Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska, ds. polityki gospodarczej.

Projekt stanowi kontynuację działań przywracających obszar miejski, jakim jest Fort Góry Gradowej, do użytku dla mieszkańców i turystów. Projekt przyczyni się do poszerzenia oferty turystycznej Trójmiasta a kompleksowość oferty Centrum Hewelianum wpłynie na zwiększenie liczby odwiedzających to miejsce mieszkańców i turystów, których obecna liczba oscyluje w granicach 160 tysięcy osób rocznie.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora