Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zostań św. Mikołajem - Spełnij marzenie dziecka w akcji „Każdy może pomóc” – zapraszamy na briefing!

Pierwsze losowanie listów w VI edycji świątecznej akcji „Każdy może pomóc”, na rzecz potrzebujących, gdańskich dzieci odbędzie się w czwartek 26 października o godzinie 9.00 w Nowym Ratuszu przy ul. Wały Jagiellońskie 1 w Gdańsku (informacja o wydarzeniu rozpocznie obrady Rady Miasta Gdańska).

A
A

Na kartach 800 listów pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku spisali informacje, m.in. o wieku, zainteresowaniach i marzeniach dzieci objętych wsparciem. Na ich podstawie można czteroletniej Martynce czy siedmioletniemu Jaśkowi przygotować i ofiarować świąteczny prezent. Być może będzie tym wyśnionym, wymarzonym. Czy maluch go otrzyma, zależy wyłącznie od ofiarności i serc gdańszczan… Bardzo liczymy także na Państwa wsparcie - przedstawicieli mediów.

W czwartek listy z informacjami o dzieciach czekających na świąteczny upominek losować będą prezydent i jego zastępcy, gdańscy radni oraz wszystkie chętne osoby. By potem w grudniu, na ich podstawie, przygotować i przekazać dla maluchów miłe prezenty. W tym roku na upominki od gdańszczan czeka aż 800 dzieci objętych pomocą MOPR m.in. z rodzin najuboższych, z problemem przemocy czy uzależnień. Prezenty otrzymają podczas grudniowej imprezy świątecznej w Międzynarodowych Targach Gdańskich.

Szczegóły tegorocznej akcji przedstawimy podczas jutrzejszego spotkania – po losowaniu – w sali 208 w tym samym budynku.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)