Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zobacz jak wygląda jeden dzień z „Wakacji pełnych przygód w Gdańsku”

Na terenie Gdańska trwają ostatnie turnusy zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Lato w mieście”. Zapraszamy na spotkanie Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza z uczestnikami półkolonii organizowanych na zlecenie miasta przez Związek Harcerstwa Polskiego. Spotkanie odbędzie się dzisiaj 23 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 42 przy ul. Czajkowskiego 1 o godz. 15.00. W programie olimpiada sportowa, warsztaty plastyczne i quizy wiedzy o Gdańsku.

A
A
Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska organizowała podczas tegorocznych wakacji dla dzieci i młodzieży półkolonie „Wakacje pełne przygód w Gdańsku”. Półkolonie odbywały się w trzech szkołach: Szkole Podstawowej nr 12, Szkole Podstawowej nr 42 oraz Szkole Podstawowej nr 86. Podczas całych wakacji w każdej ze szkół odbyło się 8 tygodniowych turnusów, w których udział wzięło około 780 dzieciaków. Na realizację projektu „Wakacje pełne przygód w Gdańsku” Miasto przyznało dotację w wysokości 160 000 zł.

Podczas półkolonii uczestnicy odwiedzili m.in: EduPark, Ogród Zoologiczny, Centrum Hewelianum, Muzeum Bursztynu wraz z Katownią, Europejskie Centrum Solidarności, oddział Muzeum Archeologicznego Błękitny Baranek, Dom Uphagena Oceanarium w Gdyni, oddział Muzeum Morskiego - Sołdek, Bazylikę Mariacką wraz z wieżą. Podczas każdego z turnusów dzieciaki miały także organizowany aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Brały udział w olimpiadach międzyszkolnych, podchodach i zabawach. Część zajęć prowadzonych było w małych grupach, w których dzieci uczyły się zasad współpracy i współdziałania. Ważnych wartości w życiu każdego skauta.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)